FB TW PIN NWS
BioRank 6273

Selahattin Duman

Doğum tarihi : ??.??.1950 Ölüm tarihi : 22.Nisan.2021
Selahattin Duman kaç yaşında öldü : 71
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Selahattin Duman doğum yeri : Yenice, Haymana, Ankara
Ölüm yeri : İzmir

Selahattin Duman Biyografisi

Türkiye'de gazete mutfaklarının önde gelen tecrübeli isimlerinden olan ve kendisine özgü bir üslupla kaleme aldığı hiciv yazıları büyük ilgi gören Selahattin Duman, geçirdiği ameliyatın ardından 22 Nisan 2021 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Halk Türkçesinden bolca kullandığı deyim ve atasözleriyle Türk medyasının diğer yazarlarından sıyrılmayı başarabilmiş yazarlardandır.

Selahattin Duman, Ankara’nın ilçesi Haymana’nın köyü Yenice’de doğmuştur. Annesi Nimet Duman, babası Dr. Abdullah Duman'dır. Kolejde yatılı okudu. 1983 yılında İstanbul’a taşındı.

Uzun yıllar Sabah Gazetesinde ve Vatan Gazetesinde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı. 5 Mart 2013 tarihinde Vatan’dan ayrıldı.

Selahattin Duman,1974 yılında 24-25 yaşında Bilge hanım ile evlendi, 29 yaşındayken, Özge adında bir kız (d.1979) babası oldu. Daha sonra boşandılar. Aynı eşi ile yeniden evlendi ve tekrar boşandı.

İlgi gören yazılarını kitaplarda topladı; Kendimi Tebrik Ederim, Suçumuz Mükemmel Olmak, Bankamatik Kursu Açan Yok Mu?, Kadınları Anlamış Gibi Yapma Sanatı adlı kitapları yayımlandı. Komser Şekspir, Romantik ve Bir Erkeğin Anatomisi filmlerinde rol aldı.

18 Temmuz 2020 tarihinde İzmir'in Torbalı ilçesinde trafik kazası geçiren Duman, kaza sonrası ortaya çıkan çeşitli kalp rahatsızlıkları nedeniyle uzun süredir tedavi gördü.

Selahattin Duman, genel yayın yönetmenliğini Zafer Mutlu'nun yaptığı, 15 Ocak 2021 tarihinde ilk sayısı yayımlanan ulusal haftalık gazete olan "Oksijen" gazetesinin yazarlar kadrosuna katıldı.

Selahattin Duman, yaklaşık 10 gün önce geçirdiği ameliyatın ardından 22 Nisan 2021 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Hastanesi'nde öldü.

Kitapları :
1995 - Kendimi Tebrik Ederim
1997 - Suçumuz Mükemmel Olmak!
1997 - Bankamatik Kursu Açan Yok Mu?
2018 - Kadınları Anlamış Gibi Yapma Sanatı

Filmleri :
1996 - Bir Erkeğin Anatomisi
2001 - Komser Şekspir
2007 - Romantik


Kaynak:Biyografi.info

Selahattin Duman kitapları

 • Kendimi Tebrik Ederim Kendimi Tebrik Ederim

  Yarın tarihi :


  Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR


  Siyaset » Siyasal Yazılar - Tezler

 • Suçumuz Mükemmel Olmak Suçumuz Mükemmel Olmak

  Yarın tarihi :


  Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR


  Kültür » Popüler Kültür
  Siyaset » Aktüel Siyaset

Tüm Selahattin Duman kitapları

Selahattin Duman için yapılan aramalar

Selahattin Duman, Selahattin Duman biyografi, Selahattin Duman hayatı, Selahattin Duman özgeçmişi, Selahattin Duman hakkında, Selahattin Duman doğum yeri, Selahattin Duman fotoğraf, Selahattin Duman video, Selahattin Duman resim, Selahattin Duman kimdir?, Selahattin Duman kaç yaşında?, Selahattin Duman nereli, Selahattin Duman memleketi