FB TW PIN NWS
BioRank 334

Samet Güzel

Doğum tarihi : 01.Mart.1985
Samet Güzel kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Tercüman
Samet Güzel doğum yeri : Kadıköy, İstanbul

Samet Güzel Biyografisi

Yıllar boyunca Fenerbahçe'nin Portekizce tercümanlığını yapan biri olarak ve pozitif halleri ve müthiş düzgün cümleleriyle yer etti aklımızda.
Samet Güzel, 1 Mart 1985 tarihinde İstanbul Kadıköy’de doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. İlkokulu İlhami Ahmet Örnekal okulunda okudu. 5. Sınıfın sonunda girdiği Anadolu Liseleri sınavında Burak Bora Anadolu Lisesini kazandı. Lise son sınıfta girmiş olduğu AFS sınavını kazanarak Brezilya'nın Curitiba şehrinde 1 sene değişim öğrencisi olarak bulundu.

Brezilya' da değişim öğrencisi olarak yaşadığı bir senelik tecrübe onun hayatında çok şeyi değiştirdi. Brezilya' ya giderken Portekizce olarak merhaba demeyi bile bilmiyordu. Üçüncü ayın sonunda konuşulanları anlayabilecek ama cevap veremeyecek durumdaydı. Altıncı ayın sonunda ise insanlarla karşılıklı oturup muhabbet edip dertleşebilecek seviyede idi. Dönene kadar geçen sürede ise Portekizcesini ilerletti.

Brezilya'ya gitmeden önce ÖSS sınavına girip kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü kaydını bir seneliğine dondurdu. Brezilya'dan döndükten sonra da okuluna devam etti. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi'nde spor yönetimi okumaktadır.

İstanbul'a döndükten sonra o dönem yeni açılan FB TV'de çalışmaya başladı. Tercümanlık hayatı ise futbolcu Alexsandro de Souza'nın tercümanının askere gitmesi nedeniyle tercümansız kalan Alex'in tercümanlığını yaparak başladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Alexsandro de Souza dışında Roberto Carlos, Cristian Baroni, Fabio Bilica, Mateja Kezman, Andre Santos, Marcio Nobre, Mehmet Aurelio, Diego Alfredo Moreno Lugano, Nicolas Anelka, Miroslav Stoch, Joseph Yobo ve Zico gibi önemli isimlerin tercümanlığını yaptı.

Brezilyalı antrenör Zico gelince ağırlıklı olarak onun tercümanı olarak çıkmaya başladı gazetecilerin önüne. Kısa sürede çekingenliğini atmış, kendine güveni yerine gelmişti. Çalışkanlığı ve disipliniyle takımda insanlara sevdirdi kendini. Hiç teklemeden, akıcı ve düzgün cümlelerle yaptığı çevirilerle dikkatini çekti gazeteciler ve taraftarların. Takımla daha doğrusu tribünlerle hızla bütünleşti.

1 Ekim 2012 tarihinde Alexsandro de Souza, Fenerbahçe Spor Kulübü’den ayrıldıktan sonra Samet Güzel’de 8 Ekim 2012 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki görevinden istifa ederek ayrıldı.

2005 ve 2012 arasında Fenerbahçe'de görev yapan Samet Güzel, tercümanlık mesleğini bıraktıktan sonra 2012 yılında kurduğu reklam şirketi ile kendi işinin patron oldu.

Samet Güzel, 20 Nisan 2022 tarihinde sporculara ve markalara hizmet verecek olan yeni NFT ajansı The Socreate'i kurdu. Eser üretiminden satış aşamasına kadar tüm NFT süreçlerini yönetecek olan platformun ana odağı spor dünyası olacak.

Kaynak:Biyografi.info

Samet Güzel için yapılan aramalar

Samet Güzel, Samet Güzel biyografi, Samet Güzel hayatı, Samet Güzel özgeçmişi, Samet Güzel hakkında, Samet Güzel doğum yeri, Samet Güzel fotoğraf, Samet Güzel video, Samet Güzel resim, Samet Güzel kimdir?, Samet Güzel kaç yaşında?, Samet Güzel nereli, Samet Güzel memleketi