FB TW PIN NWS
BioRank 8372

Salih Dinçel

Doğum tarihi : 09.Mayıs.1986
Salih Dinçel kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Salih Dinçel doğum yeri : Ankara

Salih Dinçel Biyografisi

Salih Dinçel, 2023 yılının Mart ayında besteleri kendisine ait beş şarkıdan oluşan ‘Karacaoğlan’ albümünü çıkardı.

Kariyeri boyunca Feridun Kadir Ercan, Kutal Gürkan, Gürol Ağırbaş, Burhan Şeşen, Vehbi Can Uyaroğlu, İhsan Apça ve Şuayip Yeltan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Salih Dinçel, 9 Mayıs Ankara 1986 tarihinde doğmuş Müzisyen ve Akademisyendir. Babası Ahmet Remzi Dinçel, annesi Azize Dinçel'dir. Çocukluğu Sivas ve Yalova’da geçmiştir. Liseyi 2000-2003 yılları arasında okuduğu Yalova Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Bolu’da 2005 yılında başladığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünde lisans eğitimini 2011 yılında tamamladı. 2012-2014 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme Yönetimi dalında “Lojistik Sektöründe Girişimcilik, Örnek Bir Firma İncelemesi” konulu yüksek lisansını tamamladı.

Salih Dinçel, 2016 yılında ilk demosu için kayıt stüdyosuna girdiğinde kendisine aranjör-yapımcı Cihat Atlığ tarafından bir single teklif edildi. Bu süre zarfında ilk single çalışması "İnan" 2017'de yayınlandı. Ardından Kutal Gürkan aranjörlüğünde ikinci single'ı “Kahve Kim Ismarlayacak?” 2018'de çıktı.

2019 yılı Ocak ayında üçüncü single’ı ‘Mucize’yi IF Performance Hall Beşiktaş’ta verdiği konserle tanıttı. Grup Gündoğarken’in 2000 yılında yayınladığı ‘İstanbul Atina İstanbul’ albümünde yer alan, söz ve müziği Burhan Şeşen’e ait olan şarkının aranjesini Gürol Ağırbaş yaptı ve Ada Müzik etiketiyle piyasaya sunuldu.

Bir yıl sonra 2020'de ilk albümü “Hayyam" müzik platformlarında yerini aldı. Salih Dinçel’in dördüncü müzik çalışması ‘Hayyam’ albümündeki şarkıların sözleri İranlı ünlü filozof ve matematikçi Ömer Hayyam’a, müzikler Dinçel’e, düzenlemeler ise Şuayip Yeltan’a ait.

Müzisyen ve akademisyen Salih Dinçel, ‘Hayyam’ adını verdiği albümünde yer alan 19 şarkıya çektiği klipleri, Kınay Global ve NetdYouTube kanalından yayınladı.

2022 Ocak ayında “Saklım” isimli çalışması yayınlandı. Şarkının sözleri Mahmut Kaya’ya, beste ise Dinçel’a ait. Bu çalışmanın düzenlemesinde Vehbi Can Uyaroğlu ile çalıştı.

2023 yılında ise ikinci albümü “Karacaoğlan" yayınlandı. Şarkıların sözleri ünlü Anadolu ozanı Karacaoğlan’a, besteleri ise Salih Dinçel tarafından gerçekleştirirken düzenlemelerde Şuayip Yeltan imzası bulunmaktadır. Kayıtlar Ada Studyosunda Özgür Özkan Mete ve mix-master usta isim İhsan Apça tarafından yapılmıştır.

Salih Dinçel, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, IF Performans, BKM, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu gibi yerlerde konser vermiştir.

Salih Dinçel, 2015 yılının Eylül ayından itibaren öğretim görevlisi olarak Haliç Üniversitesinde Lojistik ve İşletme üzerine dersler vermektedir. Yayınlanmış 4 kitabı ve 50’ye yakın akademik yayını vardır.

Salih Dinçel, 2023 yılının Mart ayında besteleri kendisine ait beş şarkıdan oluşan ‘Karacaoğlan’ albümünü çıkardı. Bu albümdeki ilk şarkının klibini, “Gitti Diye” şarkısına çekti. Klip Yönetmenliği Tuğba Erdil yaptı.

Salih Dinçel, 18 Şubat 2023 tarihinde Doç.Dr. Tuğba Erdil Dinçel ile evlendi.

Albümleri :
2017 - İnan (Single)
2018 - Kahve Kim Ismarlayacak? (Single)
2019 - Mucize (Single)
2020 - Hayyam
2022 - Saklım (Single)
2023 - Karacaoğlan

Kitapları :
2019 - İşletme Yönetimi ve Lojistik (Togan Yayınevi)
2019 - Girişimcilik (Togan Yayınevi)
2016 - Lojistik Yönetimi ve Girişimcilik (Hiperlink Yayınları)
2016 - Arzuhalim (Hiperlink Yayınları)Kaynak:Biyografi.info

Salih Dinçel için yapılan aramalar

Salih Dinçel, Salih Dinçel biyografi, Salih Dinçel hayatı, Salih Dinçel özgeçmişi, Salih Dinçel hakkında, Salih Dinçel doğum yeri, Salih Dinçel fotoğraf, Salih Dinçel video, Salih Dinçel resim, Salih Dinçel kimdir?, Salih Dinçel kaç yaşında?, Salih Dinçel nereli, Salih Dinçel memleketi