FB TW PIN NWS
BioRank 4013

Rahmi Aygün

Doğum tarihi : ??.??.1955
Rahmi Aygün kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Rahmi Aygün doğum yeri : Ankara

Rahmi Aygün Biyografisi

TRT’nin eski spikerlerindendir.

Rahmi Aygün, 1955 yılında Ankara’da doğmuştur. Baba adı Ahmet, anne adı Gönül’dür. Aslen Kastamonu, Devrekani, kızacık köyüne kayıtlıdır. Ankara Cumhuriyet Fen Lisesinde okudu.

Rahmi Aygün, meslek yaşamına 1984 yılında İzmir Radyosu’nda spiker olarak başladı. 1988 ve 2001 yılları arasında TRT’de ana haber bülteni spikerliği, naklen yayın spikerliği, savaş bölgeleri dahil yurt dışı, yurt içi muhabirlik ile TRT’de baş spikerlik ve eğitmenlik görevlerinde bulundu.

2001 yılında TRT’den emekli olan Rahmi Aygün, 2004 yılında kurulan Kanal B Televizyonunun kuruluşunda görev aldı ve 2006 yılına kadar Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Rahmi Aygün, Kanal B’den ayrıldıktan sonra Mozaik Tv ve Toprak Tv Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Son olarak Kayseri’de E Haber Televizyonu’nun kuruluşunu gerçekleştiren ve Genel Yayın Müdürlüğü görevinde bulunan Rahmi Aygün, Daha sonra 2013 yılında Halk Tv’ye geçti.

Anka Enstitüsünde de yazarlık yapkaktadır.

Şu anda sektörde bulunan birçok spikerin eğitmeni de olan Rahmi Aygün, Halk TV’de haberleri sunmakta ve kuşak programları ile tartışma programları da hazırlamaktadır.

Türk Dil Kurumu’nun internet sitesindeki sesli sözlüğünü Göksel Durna ile beraber 12 günde yaklaşık 70 bin sözcük okuyarak seslendirmiştir.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk Tv'deki işine son verildi.

Kaynak:Biyografi.info

Rahmi Aygün için yapılan aramalar

Rahmi Aygün, Rahmi Aygün biyografi, Rahmi Aygün hayatı, Rahmi Aygün özgeçmişi, Rahmi Aygün hakkında, Rahmi Aygün doğum yeri, Rahmi Aygün fotoğraf, Rahmi Aygün video, Rahmi Aygün resim, Rahmi Aygün kimdir?, Rahmi Aygün kaç yaşında?, Rahmi Aygün nereli, Rahmi Aygün memleketi