FB TW PIN NWS
BioRank 8080

Pippa Middleton

Doğum tarihi : 06.Eylül.1983
Pippa Middleton kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek :
Pippa Middleton doğum yeri : İngiltere, Reading

Pippa Middleton Biyografisi

Pippa Middleton; sosyetik, parti organizatörü, ve, Prens William ile evlenen Cambridge Düşesi Kate Middleton’nun kız kardeşidir.
Pippa Middleton 6 Eylül 1983 tarihinde Reading, Berkshire'da doğdu.

Middleton'ın babası Michael Francis eski bir havayolu yetkilisi ve harekât memuru, annesi ise Carole Elizabeth Goldsmith ise eski bir havayolu hostesi. Biri kız (Kate Middleton) diğeri erkek (James) olmak üzere iki kardeşi var. Pippa ’nın ailesi 1987 yılında kurduğu Party Pieces adındaki parti malzemeleri satan şirket sayesinde başarılı bir ticari girişime imza atmış. Aile, iş dolayısıyla 1984-86 arasında Michael Middleton’ın işi dolayısıyla Ürdün’de yaşadı.

Pippa, ablası gibi bir İskoç üniversitesinde okudu. Ama Kate’in okulu St. Andrews yerine Edinburgh’u tercih etti.

Gerçek adı Philippa Charlotte "Pippa" Middleton. Adının kısaltması Pippa’nın kullanılmasından hoşlanmıyor. Philippa diye hitap edilmesini tercih ediyor.

Ablasının kraliyet düğününde nedimelik yaptı.

Chelsea gecelerinde dışarıya çıkmayı seviyor. Virgin Havayolları’nın patronu Richard Branson’ın kızı Holly ile eğlenmeye gittiğinde siyah stilettoları, sade kokteyl elbiselerini, bronzan ve koyu göz makyajını tercih ediyor.

Üniversiteden mezun olduktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Bir yandan da aylık dergileri The Party Times’ı çıkarıyor.

20 Mayıs 2017 tarihinde James Matthews ile evlendi.

Kaynak:Biyografi.info

Pippa Middleton için yapılan aramalar

Pippa Middleton, Pippa Middleton biyografi, Pippa Middleton hayatı, Pippa Middleton özgeçmişi, Pippa Middleton hakkında, Pippa Middleton doğum yeri, Pippa Middleton fotoğraf, Pippa Middleton video, Pippa Middleton resim, Pippa Middleton kimdir?, Pippa Middleton kaç yaşında?, Pippa Middleton nereli, Pippa Middleton memleketi