FB TW PIN NWS
BioRank 8611

Pınar Tartan

Doğum tarihi : 26.Mart.1997
Pınar Tartan kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Model
Pınar Tartan doğum yeri : İzmir

Pınar Tartan Biyografisi

18 Kasım 2018 tarihinde Çin'in Shenzhen kentinde yapılan Best Model of The World / Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması'nda birinci oldu.

Pınar Tartan, 26 Mart 1997 tarihinde İzmir’de göçmen bir ailede doğmuştur. Lise tahsilinin önemli bölümünü İstanbul'da Ayazağa Işık Koleji'nde yaptı. İzmir Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi olan Pınar Tartan, 1.83 boyunda, iyi derecede İngilizce biliyor ve piyano çalıyor. Şiir yazmayı ve okumayı çok seviyor. Murat (d.1999) adında bir kardeşi vardır.

Çok küçük yaştan beri piyano çalıyor. Çok iyi hocalardan dersler aldı. Kendince besteler de yapıyor. Hatta piyano dersi verdiği küçük yaş grubu öğrencileri de var. Bir yandan şiirler yazıyor. Bir şiiri var ki o da İstanbul Şiir Yarışması'nda birinci oldu. Sürekli kitap okuyor. Kara kalem resimler yapıyor. İki kedisi var. Hayvanları koruma adına aktif görev halinde. Spor kısmında ise yüzme favorisidir.

Liseyi bitirince 2015 yılında İzmir’de bir ajansa bağlı olarak modellik yapmaya başladı.

Itır Esen (2)'nin birinci olduğu Miss Turkey 2017 Yarışması'nda birinciliğinin elinden alınması sonrasında Pınar Tartan, yarışmanın üçüncüsü konumundayken, ikinciliğe yükseldi. Ardından ikinci güzel olarak ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen 'Miss Universe'e katıldı.

Pınar Tartan, 18 Kasım 2018 tarihinde Çin'in Shenzhen kentinde yapılan Best Model of The World / Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması'nda birinci oldu.

Pınar Tartan, İzmir’de Sahne Tozu İzmir Tiyatrosu’nda Tiyatro eğitimi almaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Pınar Tartan için yapılan aramalar

Pınar Tartan, Pınar Tartan biyografi, Pınar Tartan hayatı, Pınar Tartan özgeçmişi, Pınar Tartan hakkında, Pınar Tartan doğum yeri, Pınar Tartan fotoğraf, Pınar Tartan video, Pınar Tartan resim, Pınar Tartan kimdir?, Pınar Tartan kaç yaşında?, Pınar Tartan nereli, Pınar Tartan memleketi