FB TW PIN NWS
BioRank 8083

Patrick Vieira

Doğum tarihi : 23.Haziran.1976
Patrick Vieira kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Futbolcu
Patrick Vieira doğum yeri : Dakar, Senegal

Patrick Vieira Biyografisi

Patrick Donalé Vieira, 1976 Senegal doğumlu Fransız futbolcu.
Senegal'in başkenti Dakar'da dünyaya gelen Vieira, sekiz yaşındayken ailesi ile birlikte Fransa'ya göç etti. Futbola AS Cannes takımında başladı, ondokuz yaşına geldiğinde bu takımın kaptanı oldu. 1995 yılında İtalya'nın AC Milan takımına transfer oldu.

1996 yılının Eylül ayında Arsenal kulübünün menajeri Arsene Wenger, Vieira'nın transferi için Milan ile masaya oturdu. Vieira ile 3.5 Milyon paund karşılığında anlaşma sağlandı ve transfer gerçekleşti. Arsenal forması ile 3 Premier Leauge şampiyonluğu, 4 Federasyon Kupası sevinci yaşadı.

Vieira'nın yükselen form grafiği ve takımına sağladığı katkılar Avrupa'nın büyük takımlarının ilgisini çekti. Real Madrid, Vieira'nın transferi için 23 milyon paund teklif etti. Vieira bu teklifi adını duyurduğu kulüpte futbol hayatına devam etmek istediğini söyleyerek kabul etmedi. Bu tekliften bir yıl sonra Juventus kulübünün 13.7 milyon paundluk teklifi kabul edildi ve transfer gerçekleşti.

Juventus kulübünün şike skandalı yüzünden küme düşürülmesinin ardından 12.2 Milyon dolar karşılığında Inter Milan kulübüne transfer oldu.

Patrick Vieira halen Inter Milan ve Fransa Milli Takımı forması giymekte.

Kaynak:Biyografi.info

Patrick Vieira için yapılan aramalar

Patrick Vieira, Patrick Vieira biyografi, Patrick Vieira hayatı, Patrick Vieira özgeçmişi, Patrick Vieira hakkında, Patrick Vieira doğum yeri, Patrick Vieira fotoğraf, Patrick Vieira video, Patrick Vieira resim, Patrick Vieira kimdir?, Patrick Vieira kaç yaşında?, Patrick Vieira nereli, Patrick Vieira memleketi