FB TW PIN NWS
BioRank 9236

Pape Habib Gueye

Doğum tarihi : 20.Eylül.1999
Pape Habib Gueye kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Futbolcu
Pape Habib Gueye doğum yeri : Senegal

Pape Habib Gueye Biyografisi

Senegal’de Darou Salam takımında oynamaktadır.

Pape Habib Gueye, 20 Eylül 1999 tarihinde Senegal’de doğmuştur.188cm boyunda ve 77 kilo olan Pape Habib Gueye, en çok geleceği olan futbolculardan biri olarak gösteriliyor.

Hem orta sahada ofansif tarafta hem de forvet hattında görev alabilen Pape Habib Gueye, Senegal’de Darou Salam Academy’de yetişti.

Pape Habib Gueye, 2016 yılında Darou Salam genç takımı ile katıldıkları Scirea Turnuvası'nda birinci oldukları gibi kazandıkları turnuvada en iyi oyuncu ödülü almıştır.

2017 yılının Nisan ayında Galatasaray Senegal'in U-21 Milli Takımı'nda forma giyen 1999 doğumlu Pape Habib Guèye'yi İstanbul'a çağırdığı ve bir süre idmanlarda denemeye alacağı bildirildi. Beğenilmesi durumunda PAF takımında forma giymesi için sözleşme imzalatılacağı belirtildi.

Pape Habib Gueye, 20 Mayıs 2017-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Güney Kore'de düzenlenecek U20 Dünya Kupası'nda da Senegal adına forma giyecek.

Altyapı Kariyeri :
2016 - ------ - Darou Salam

Profesyonel Futbol Kariyeri :

Milli Takım Kariyeri:
2017 - Senegal U20


Kaynak:Biyografi.info

Pape Habib Gueye için yapılan aramalar

Pape Habib Gueye, Pape Habib Gueye biyografi, Pape Habib Gueye hayatı, Pape Habib Gueye özgeçmişi, Pape Habib Gueye hakkında, Pape Habib Gueye doğum yeri, Pape Habib Gueye fotoğraf, Pape Habib Gueye video, Pape Habib Gueye resim, Pape Habib Gueye kimdir?, Pape Habib Gueye kaç yaşında?, Pape Habib Gueye nereli, Pape Habib Gueye memleketi