FB TW PIN NWS
BioRank 8491

Özcan Özel

Doğum tarihi : 13.Ocak.1959
Özcan Özel kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Özcan Özel doğum yeri : Karamürsel, Kocaeli

Özcan Özel Biyografisi

Cumhuriyet Halk Partisi, 27. dönem Yalova milletvekilidir.
Özcan Özel, 13 Ocak 1959 tarihinde Kocaeli ilinin ilçesi Karamürsel'de doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Şemsiye'dir. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü'nden 1979 yılında mezun oldu.

Özcan Özel, Yüksek Öğrenimini tamamladıktan sonra çeşitli okullarda Matematik Öğretmeni olarak görev yaptı. Daha sonra memuriyetten istifa ederek özel bir dershanenin kurucu temsilciğini ve müdürlüğünü yaptı.

Özcan Özel, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İlçe Yöneticiliği, İl Sekreterliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Özcan Özel, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde TBMM 27. dönem milletvekili olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Yalova milletvekili olarak seçildi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesidir.

Özcan Özel, evlidir. 2 çocuğu vardır.

29 Ocak 2021 tarihinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak parti politikasındaki rahatsızlıklarını dile getiren İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel CHP partisinden istifa ettiklerini duyurdu.

Kaynak:Biyografi.info

Özcan Özel için yapılan aramalar

Özcan Özel, Özcan Özel biyografi, Özcan Özel hayatı, Özcan Özel özgeçmişi, Özcan Özel hakkında, Özcan Özel doğum yeri, Özcan Özel fotoğraf, Özcan Özel video, Özcan Özel resim, Özcan Özel kimdir?, Özcan Özel kaç yaşında?, Özcan Özel nereli, Özcan Özel memleketi