FB TW PIN NWS
BioRank 116

Oytun Erbaş

Doğum tarihi : 15.Kasım.1978
Oytun Erbaş kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Doktor
Oytun Erbaş doğum yeri : Ödemiş, İzmir

Oytun Erbaş Biyografisi

Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletindeki “Experimental Medicine” ve Gebze-Kocaeli & Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki “Deneysel Tıp” İlaç ARGE Laboratuvarlarının kurucusudur.

Oytun Erbaş, 15 Kasım 1978 tarihinde İzmir, Ödemiş'te Bülent Erbaş ve Nezahat Erbaş çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Ödemiş İstiklal ilkokulunu, Ödemiş ortaokulunu ve Ödemiş lisesini bitirdi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında dönem ikincisi olarak mezun oldu.

Oytun Erbaş, Ege Üniversitesinde Radyoloji ve Fizyoloji Ana bilim dallarında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Esas uzmanlık alanı ilaç AR-GE çalışmaları olup sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarıyla da yakından ilgilidir.

Oytun Erbaş, Ege üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Bilim Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim üyeliği ve Deneysel Tıp ve ARGE Merkez Müdürlüğü, Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Bu fakültelerde Fizyopatoloji, Biyolojik Psikoloji, Nöropazarlama, Fizyoloji ve Sinirbilim dersleri vermiştir.

Oytun Erbaş, İstanbul Bilim Üniversitesinde Doç. Dr. olup Florence Nightingale İstanbul Hastaneleri ARGE koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Yaptığı deneysel çalışmalarla, Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında ‘‘Politzer Ödülü’’(2013) ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden ‘‘Jacques Duparc Ödülü’’(2013) almıştır. Ayrıca ulusal kongrelerden onlarca en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri ödülleri kazanmıştır. Uluslararası indesklerde (SCI ve SCI-E) dizinlenen dergilerde 100’den fazla bilimsel makalesi yayınlanmıştır.

İlgi ve Tedavi Alanları; çalışma alanları inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, oksitosin etkileri, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleridir.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Oytun Erbaş Bekardır.

Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletindeki “Experimental Medicine” ve Gebze-Kocaeli & Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki “Deneysel Tıp” İlaç ARGE Laboratuvarlarının kurucusudur.

Ayrıca, Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini yürütmektedir.

Kitapları :
2017 - Psikiyatrinin Kara Kitabı
2018 - Aşk Tutku Hormon Aldatma
2018 - Popüler Diyetlerin Toplu Mezarlığı


Kaynak:Biyografi.info

Oytun Erbaş videoları

Tüm Oytun Erbaş videoları

Oytun Erbaş için yapılan aramalar

Oytun Erbaş, Oytun Erbaş biyografi, Oytun Erbaş hayatı, Oytun Erbaş özgeçmişi, Oytun Erbaş hakkında, Oytun Erbaş doğum yeri, Oytun Erbaş fotoğraf, Oytun Erbaş video, Oytun Erbaş resim, Oytun Erbaş kimdir?, Oytun Erbaş kaç yaşında?, Oytun Erbaş nereli, Oytun Erbaş memleketi