FB TW PIN NWS
BioRank 1776

Oya İnci

Doğum tarihi : 10.Aralık.1944
Oya İnci kaç yaşında : 80
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Oya İnci doğum yeri :

Oya İnci Biyografisi

Tiyatro oyuncusudur.

Oya İnci, 10 Aralık 1944 tarihinde doğmuştur. Tiyatro oyuncusu Derya Baykal kız kardeşidir. 1979 senesinde Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başladı.

Oya İnci, her zaman hayata gülümseyen pozitif, sakin ve saygılı biridir.

Oya İnci, 1979 senesinde Devlet Tiyatroları'nda çalışmaya başladı. İlk sahne deneyimi "Düğün ya da Davul" isimli bir ortaoyununda köylü kızı, oynayarak başladı.

Oya İnci, Devlet Tiyatrolarından emekli olduktan sonra Nedim Saban ile Tiyatro Kare’de çalışmaya başladı. Nedim Saban'la Şen Makas oyunuyla en iyi kadın oyuncu ödülüne aday oldu. Metin Serezli, Suna Keskin, gibi büyük ustalarla çalıştı.

Oya İnci, zaman zaman televizyon ekranlarında yemek tarifleri programlarına çıktı.

Oya İnci, iki defa evlenip boşandı. İki oğlu vardır.

1994 yılında Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar’ın başrolde oynadığı “Şehnaz Tango” adlı dizide Adiloş karakterini canlandırdı.

2003 yılında Tiyatrokare'nin Şen Makas oyununda Ümit Çırak, Melda Gür, Hakan Akın, Şafak Sezer ile birlikte rol aldı.

Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı “Kadıncıklar” adlı tiyatro oyununda 2007 yılında Sadri Alışık Tiyatrosunda Yeşim Kızılgeç, Kadir Çermik, Nurseli İdiz, Songül Öden ve Kerem Alışık ile birlikte rol aldı.

2010 yılında Alman yazarlar Sandberg & Firger’in yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçe’ye çevirdiği ve Nedim Saban’ın uyarlayarak sahneye koyduğu ve Nedim Saban’ın yönetmenliğini yaptığı Bu da Benim Ailem oyununda; Metin Serezli, Suna Keskin, Oya İnci, Sinemis Candemir, Soydan Soydaş, Hülya Karakaş ile beraber sahne aldı.

2010 yılında Robert Harling’in yazarlığını yaptığı, Tiyatrokare tarafından sahnelenen “Çelik Manolyalar” adlı tiyatro oyununda Saadet Aksoy, Şenay Gürler, Suzan Aksoy, Suna Keskin, Aslıhan Erguvan ile birlikte rol aldı.

35 kadar tiyatro oyununda rol alan Oya İnci, 2011 yılında tiyatrokare tarafından sahnelenen “SİNEK Kadar Kocam Olsun , Başımda Bulunsun!” adlı tiyatro oyununda Suna Keskin, Özge Özberk, Oya İnci, Duygu Yetiş, Özlem Çakar, Şirin Sevinç ve tek erkek olarak Veysel Diker rol aldılar.

2014 yılında Birol Güven’in “Zengin Kız Fakir Oğlan” dizisinde Ufuk Özkan, Ecem Özkaya, Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksel, Mahir İpek, Gözde Okur, Ferdi Akarnur, Zerrin Epikmen, Kemal Kuruçay, Şeyla Halis, Yıldırım Öcek ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2014 - Zengin Kız Fakir Oğlan (Şevval) (TV dizisi)
2013 - Salih Kuşu (TV Dizisi)
2005 - İki Arada Aşk (TV Dizisi)
2004 - Paydos (TV Filmi)
2004 - Şansa Bak (Sinema filmi)
1998 - Mercan Kolye (TV Filmi)
1996 - Tatlı Kaçıklar (TV Dizisi)
1994 - Şehnaz Tango (Adiloş) (TV Dizisi)
1994 - Beklenmeyen Misafir (Sinema Filmi)
1992 - Çıplak (Sinema Filmi)
1991 - Varsayalım İsmail (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Oya İnci videoları

Tüm Oya İnci videoları

Oya İnci için yapılan aramalar

Oya İnci, Oya İnci biyografi, Oya İnci hayatı, Oya İnci özgeçmişi, Oya İnci hakkında, Oya İnci doğum yeri, Oya İnci fotoğraf, Oya İnci video, Oya İnci resim, Oya İnci kimdir?, Oya İnci kaç yaşında?, Oya İnci nereli, Oya İnci memleketi