FB TW PIN NWS
BioRank 8764

Onursal Adıgüzel

Doğum tarihi : ??.??.1985
Onursal Adıgüzel kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu :
Onursal Adıgüzel doğum yeri : Malatya

Onursal Adıgüzel Biyografisi

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında Malatya'da doğmuştur. Üniversite lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
Onursal Adıgüzel, çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak görev yaptı. Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2009 yılı yerel seçimlerinde İstanbul’da aktif rol aldı.

2012 yılında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 34. Olağan Kurultay'da, 18. Olağanüstü Kurultay'da ve 36. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2015 yılında parti tarihinde dönüm noktası niteliği taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi ön seçimlerinde parti üyelerinin oylarıyla İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adaylığına seçildi. 2015 seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç milletvekili olarak 30 yaşında Parlamentoya girdi.

25, 26 ve 27. Dönemde CHP İstanbul milletvekili seçilen Onursal Adıgüzel, Şubat 2018'den itibaren Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 26. yasama döneminde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeliği yaptı.

Bu dönemde, genç bir parlamento üyesi olarak gençlerin sorunlarından mültecilere, çocuk işçiliğinden cezaevindeki çocuklara, insan hakkı ihlallerinden Türkiye-AB ilişkilerine uzanan geniş bir alanda çalışmalar yürüttü. Özellikle dezavantajlı gruplara yönelik yaptığı çalışmalar, ulusal ve uluslararası medyada yankı uyandırdı. Haziran 2018 seçimlerinde yeniden milletvekili seçilen Adıgüzel, 27. Yasama döneminde TBMM bünyesinde oluşturulan Dijital Mecralar Komisyonu üyeliğine seçildi.

Onursal Adıgüzel, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Onursal Adıgüzel, Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlidir ve bir kız çocuk babasıdır.

Onursal Adıgüzel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Fenerbahçe Spor Kulübü üyesidir.

2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Parti tarihinde uzun yıllar sonra üst düzeyde görev alan ilk genç siyasetçi oldu. Partisinin sandık güvenliği çalışmalarında aktif görev aldı. Siyasi partilerle, sivil toplum işbirliğinin geliştirilmesi adına çeşitli organizasyonların yürütücülüğünü üstlendi.

Şubat 2018'den itibaren Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapan Onursal Adıgüzel, 15 Mayıs 2023 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

Onursal Adıgüzel, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde CHP tarafından milletvekili adayı olarak gösterilmediğinden seçimlere giremedi.

Kaynak:Biyografi.info

Onursal Adıgüzel için yapılan aramalar

Onursal Adıgüzel, Onursal Adıgüzel biyografi, Onursal Adıgüzel hayatı, Onursal Adıgüzel özgeçmişi, Onursal Adıgüzel hakkında, Onursal Adıgüzel doğum yeri, Onursal Adıgüzel fotoğraf, Onursal Adıgüzel video, Onursal Adıgüzel resim, Onursal Adıgüzel kimdir?, Onursal Adıgüzel kaç yaşında?, Onursal Adıgüzel nereli, Onursal Adıgüzel memleketi