FB TW PIN NWS
BioRank 8706

Onur Kumbaracıbaşı

Doğum tarihi : ??.??.1939 Ölüm tarihi : 15.Şubat.2022
Onur Kumbaracıbaşı kaç yaşında öldü : 83
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Onur Kumbaracıbaşı doğum yeri : Ankara
Ölüm yeri : Ankara

Onur Kumbaracıbaşı Biyografisi

Onur Kumbaracıbaşı, 1939 yılında Ankara’da İbrahim ve Kadriye Mualla çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Avusturya’da Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. Aynı üniversitede doktorasını yaptı.
AİTİA Başkanlığı, Serbest Danışmanlık, XVIII. ve XX. Dönem Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den Kocaeli milletvekili, XIX. Dönem Hatay Milletvekilliği ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı yaptı. Maltepe Üniversitesi öğretim üyesi olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Fakülte Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet üyesidir.

Onur Kumbaracıbaşı, 18-20. Dönem'de Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den Kocaeli milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi.

2014 yerel seçimlerinde CHP Beşiktaş Belediye Meclis üyesi seçildi.

Onur Kumbaracıbaşı, Evli ve iki çocuğu vardır.

Onur Kumbaracıbaşı, 15 Şubat 2022 tarihinde Ankara Acıbadem hastanesinde 83 yaşında öldü.

Kitapları :
2007 - İnönü'lü günler


Kaynak:Biyografi.info

Onur Kumbaracıbaşı için yapılan aramalar

Onur Kumbaracıbaşı, Onur Kumbaracıbaşı biyografi, Onur Kumbaracıbaşı hayatı, Onur Kumbaracıbaşı özgeçmişi, Onur Kumbaracıbaşı hakkında, Onur Kumbaracıbaşı doğum yeri, Onur Kumbaracıbaşı fotoğraf, Onur Kumbaracıbaşı video, Onur Kumbaracıbaşı resim, Onur Kumbaracıbaşı kimdir?, Onur Kumbaracıbaşı kaç yaşında?, Onur Kumbaracıbaşı nereli, Onur Kumbaracıbaşı memleketi