FB TW PIN NWS
BioRank 4811

Ömer Faruk Korkmaz

Doğum tarihi : -
Ömer Faruk Korkmaz kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Ömer Faruk Korkmaz doğum yeri :

Ömer Faruk Korkmaz Biyografisi

Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Ömer Faruk Korkmaz, İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Pakistan’ın başkenti, İslamabad’da Uluslararası İslam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Arapça ve İngilizce olarak lisans ve dinler tarihi alanında İngilizce olarak yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat’ta Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı’nda “Günümüzde Zerdüştlük” başlıklı teziyle doktora derecesi aldı.

Bir süre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

İslam Dünyasında kurulan ilk STK’lardan biri olan Uluslararası Müslüman Öğrenci Teşkilatları Federasyonu (IIFSO)’nun genel sekreterliğini yaptı.

D-8’in kuruluşunda etkin rol oynadı. Daha sonra eğitim alanında faaliyetlere yoğunlaştı. Yurtiçinde ve yurtdışında İslam Dünyası ve eğitim ile ilgili konularda birçok seminere ve konferansa katıldı; çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı.

Hâlihazırda Sürekli Eğitim ve Dayanışma Derneği (SEDAV)’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, Yabancı Öğrenciler Vakfı (SIRF)’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkan yardımcısı, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi ve KÜTTAB Derneği yönetim kurulu başkanıdır.

Cumartesi akşamları güncel gelişmelerin tartışıldığı TRT ARAPÇA’daki “Min İstanbul” adlı programın katılımcılarındandır.

Ömer Faruk Korkmaz, Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ömer Faruk Korkmaz için yapılan aramalar

Ömer Faruk Korkmaz, Ömer Faruk Korkmaz biyografi, Ömer Faruk Korkmaz hayatı, Ömer Faruk Korkmaz özgeçmişi, Ömer Faruk Korkmaz hakkında, Ömer Faruk Korkmaz doğum yeri, Ömer Faruk Korkmaz fotoğraf, Ömer Faruk Korkmaz video, Ömer Faruk Korkmaz resim, Ömer Faruk Korkmaz kimdir?, Ömer Faruk Korkmaz kaç yaşında?, Ömer Faruk Korkmaz nereli, Ömer Faruk Korkmaz memleketi