FB TW PIN NWS
BioRank 7651

Omarion

Doğum tarihi : 12.Kasım.1984
Omarion kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Omarion doğum yeri : Inglewood, California, Amerika

Omarion Biyografisi

Amerikalı şarkıcı, müzisyen, aktör. Gerçek adı Omari Ishmael Grandberry'dir. Grammy ödülü adaylığı bulunan Omarion, bugüne kadar çıkardığı 3 albümle tüm dünyada büyük başarı elde etmiş, bunun yanı sıra aktör olarak da çeşitli filmlerde rol almıştır. 2 Much isimli grubun kurucusu ve B2K'nin vokali olarak adını duyurmuştur. Icebox, Entourage ve Beg For It, Omarion'un en çok bilinen çalışmalarındandır.
12 Kasım 1984 tarihinde Inglewood, California'da dünyaya geldi. Leslie Burrell ve Trent Grandberry'nin yedi çocuğunun en büyüğüydü. Kardeşi O'Ryan da ilerleyen yıllarda onun gibi müzisyen olacaktı. Omarion henüz beş yaşındayken eğlence dünyasındaki kariyeri start aldı. McDonald’s ve Kelloggs Corn Pops gibi firmaların reklamlarında boy göstermesiyle ekranın tanıdık yüzleri arasına giren müzisyenin, gerçekten yapmak istediği tek şey müzikti. Tarih 2001 yılını gösterdiğindeyse hayatının dönüm noktalarından biri gerçekleşecekti. Çünkü prodüktör Chris Stokes R&B tarzında müzik yapan bir grup kurma projesiyle ilgileniyordu ve Omarion sonunda B2K isimli grubun vokali olarak Stokes'la çalışmaya başladı. Lil’ Fizz, Raz-B ve J-Boog'dan oluşan grubun ilk albümü 2002 senesinde müzik marketlerdeki yerini aldı ve Amerikan müzik listelerinde iki numaraya ulaşma başarısı gösterdi. Ayrıca albüm beklenenin çok üstünde bir satış grafiği çizdi ve altın plak ödülünün sahibi oldu.

Aynı yıl ikinci stüdyo albümleri “Pandemonium!”u hayranlarıyla buluşturan grup, albümde yer alan ve P.Diddy ile birlikte çalıştıkları “Bump, Bump, Bump” adlı single'la, listelerin zirvesinde uzun süre kaldılar. Grup 2004 yılında vizyona giren You Got Served”in soundtrack albümünü hazırladıktan sonra, dağılma kararı aldı. Omarion, You Got Served'da ilk defa aktör olarak izleyici karşısına çıktı ve bunu Fat Albert filmiyle devam ettirdi.

2004 sonrası şarkıcının solo albüm çalışmalarının start aldığı dönemdi ve ilk albüm O, kısa bir süre sonra müzik marketlerdeki yerini aldı. Epic Records etiketiyle yayınlanan albüm, Amerika listelerinde 1 numara olma başarısını gösterdi ve “O”, “Touch” ve “I’m Tryna” adlı single'lar büyük ilgi gördü. Omarion ilk albümüyle platin plak ödülünün de sahibi oldu. Yine aynı yıl Bow Wow’la albümü “Wanted”da yer alan “Let Me Hold You” adlı parçada işbirliği yaptı ve bu düet ikiliyi Amerika listelerinde 4 numaraya taşıdı.

Omarion solo kariyerini 2006'da çıkan ve o yıl 21 yaşında olduğu için albüme adını verdiği 21 albümüyle pekiştirme fırsatı buldu. Zira 21 önceki albümüne göre daha başarılı bulunmuştu ve Omarion'un olgunlaşan soundunu yansıtıyordu. Pharrell Williams'ın prodüktörlüğünde hazırlanan albüm birçok hit çalışmayı bünyesinde barındırıyordu. Bunlardan özellikle Timbaland'ın prodüktörlüğünü yaptığı Icebox, büyük bir çıkış yakaladı ve listelerin favorilerinden biri oldu. Şarkının klibinde Beyonce'ın kızkardeşi Solange Knowles da oynuyordu. 21'den çıkan diğer single'lar “Entourage” ve “Beg For It” de hatırı sayılır bir ilgiyle karşılaştı. Şarkıcı son olarak 2007'de vizyona giren korku filmi “ Somebody Help Me”de rol aldı ve senenin sonunda "Face Off" albümünü hayranlarıyla buluşturdu.

Kaynak:Biyografi.info

Omarion için yapılan aramalar

Omarion, Omarion biyografi, Omarion hayatı, Omarion özgeçmişi, Omarion hakkında, Omarion doğum yeri, Omarion fotoğraf, Omarion video, Omarion resim, Omarion kimdir?, Omarion kaç yaşında?, Omarion nereli, Omarion memleketi