FB TW PIN NWS
BioRank 8507

Nina Dobrev

Doğum tarihi : 09.Ocak.1989
Nina Dobrev kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Nina Dobrev doğum yeri : Sofya, Bulgaristan

Nina Dobrev Biyografisi

Nina Dobrev, 9 Ocak 1989'da Bulgaristan'da doğmuştur. Nina Dobrev 2 yaşındayken ailesi ile birlikte Kanada,Toronto'ya taşınır. Babası bir bilgisayar uzmanı, annesi ise bir sanatçıdır. Nina Dobrev, Scarborough, Ontario'da “J. B. Tyrrell” özel devlet okulunda okudu. Wexford Sanat Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra Toronto'da “Ryerson University”de sosyoloji eğitimi almaya başladı. Ancak 2008'de okulu bıraktı. Daha sonra “Dean Armstrong Oyunculuk Okulu”da eğitim aldı. Bir sürü ajansın ve yapımcının dikkatini çekmiştir.
Modellik işleri,reklamlar derken Nina Dobrev kendini oyunculuk seçmelerinin içerisinde buldu. Kısa bir süre sonra Fugitive Pieces, Away from Her, Never Cry Werewolf, ve televizyon dizisi Degrassi: The Next Generation'da rol aldı. Amerikan CTV kanalında yayınlanan The American Mall isminde bir MTV sinemasında yer aldı.

Bulgar-Kanadalı oyuncu, müzisyen, ve model şu anda Atlanta, Georgia'da yaşıyor.

Nina Dobrev iyi derecede Bulgarca, İngilizce ve Fransızca konuşabiliyor.

26 Mart 2010'da vizyona giren erotik-gerilim türündeki Chloeda da küçük bir rolü vardır.

Halen The “Vampire Diaries” isimli Tv dizisinde iki karakteri birden Elena Gilbert ve Katherine Pierce rolünü canlandırıyor. Dizideki rol arkadaşı “Ian Somarhalder” ile gerçek hayatta sevgililer.

2012'de vizyona giren Stephen Chbosky'nin yazdığı “The Perks of Being a Wallflower” isimli romanın uyarlaması olan, aynı isimli filmde “Candace” isimli karakteri canlandırmıştır.

Nina Dobrev, sette olmadığı zamanlarda takı tasarımı yapmaktan ve Rock Band oynamaktan hoşlanıyor. İlgilendiği spor dalları arasında; dalgıçlık, rüzgar sörfü, wakeboard, tüplü dalış, voleybol, futbol, binicilik,snowboarding ve dağcılık bulunmaktadır. Aynı zamanda mokşa yoga yapıyor.

Ödülleri :
Teen Choice Ödülleri
2010 - En İyi Çıkış Yapan Kadın, The Vampire Diaries
2010 - En İyi Aktris-Fantazi/Bilimkurgu Dalı, The Vampire Diaries


Kaynak:Biyografi.info

Nina Dobrev için yapılan aramalar

Nina Dobrev, Nina Dobrev biyografi, Nina Dobrev hayatı, Nina Dobrev özgeçmişi, Nina Dobrev hakkında, Nina Dobrev doğum yeri, Nina Dobrev fotoğraf, Nina Dobrev video, Nina Dobrev resim, Nina Dobrev kimdir?, Nina Dobrev kaç yaşında?, Nina Dobrev nereli, Nina Dobrev memleketi