FB TW PIN NWS
BioRank 2730

Nevşin Mengü

Doğum tarihi : ??.??.1982
Nevşin Mengü kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker, Gazeteci
Nevşin Mengü doğum yeri : Ankara

Nevşin Mengü Biyografisi

Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü'nün kızıdır. Aslen Kastamonu İneboludur. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Koleji'nde bitirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini İstanbul, Galatasaray Üniversitesi'nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üzerine yaptı.
2005 yılında Kanaltürk televizyonunda televizyonculuğa başladı. Nevşin Mengü, bu kanalda ilk olarak Kadınlar Kulübü programını sundu. 2006 yılında da Habertürk'de muhabirliğe başladı. Ardından TRT’ye prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini yapmak üzere Tahran’a giderek 1,5 yıl orada kaldı.

Hürriyet Gazetesi'nde de 6 ay çalıştıktan sonra geçtiği CNN Türk kanalında editörlük yaptı ve ana haber bültenlerini sundu.

Nevşin Mengü, İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor.

2017 yılının Mayıs ayında CNN Türk yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak, "Girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü" ifadesi nedeniyle iktidara yakın bazı medya kuruluşları ve yazarlar tarafından ağır ifadelerle eleştirilen kanalın ana haber spikeri gazeteci Nevşin Mengü'yü yayına çıkarmama kararı aldı.

Nevşin Mengü, 2017 Ekim ayından itibaren Bavul dergisi'nde yazma kararı aldı.

31 Ekim 2017 tarihinde Bir Gün gazetesinde yazmaya başladı. Ayrıca 23 kasım 2017 tarihinden itibaren DW (Deutsche Welle) Türkçe Youtube kanalında her salı TSİ 21:00'de Bire Bir programını 25 Ocak 2020 tarihinde kadar sundu.

Nevşin Mengü, 27 Mart 2020 tarihinden itibaren Sözcü gazetesinde yazmaya başladı.

1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu ve merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıdığı Olay TV'de Ana Haber Bültenini sunmaya başladı. Olay TV 25 Aralık 2020 tarihinde yayın hayatına son verdi.

Kitapları :
2017 - İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?


Kaynak:Biyografi.info

Nevşin Mengü hakkında haberler

Tüm Nevşin Mengü haberleri

Nevşin Mengü için yapılan aramalar

Nevşin Mengü, Nevşin Mengü biyografi, Nevşin Mengü hayatı, Nevşin Mengü özgeçmişi, Nevşin Mengü hakkında, Nevşin Mengü doğum yeri, Nevşin Mengü fotoğraf, Nevşin Mengü video, Nevşin Mengü resim, Nevşin Mengü kimdir?, Nevşin Mengü kaç yaşında?, Nevşin Mengü nereli, Nevşin Mengü memleketi