FB TW PIN NWS
BioRank 9078

Necip İlker Karaoğlan

Doğum tarihi : 15.Şubat.1980
Necip İlker Karaoğlan kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Avukat
Necip İlker Karaoğlan doğum yeri : Hatay

Necip İlker Karaoğlan Biyografisi

Necip İlker Karaoğlan, yazar, avukat ve tahkim hakemi olarak tanınmaktadır.

Necip İlker Karaoğlan, 15 Şubat 1980 tarihinde Hatay’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans eğitiminin ardından Ankara’da stajını tamamlayarak avukatlığa başladı.

Milletlerarası Tahkim alanındaki çalışmaları başta olmak üzere, özel hukuk alanında birçok makale yayınladı. Uluslararası hukuk alanında çalışmaları bulunan Necip İlker Karaoğlan Cambridge International Law Journal’da makaleleri bulunmaktadır.

Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans seviyesinde eğitim ve derece alarak Kamu Hukuku alanında uzmanlık derecesine sahiptir.

İspanya Hukuku’nun tanıtılması amacıyla Hürhaber sitesinin sayfasında makaleler yayımladı. Karşılaştırmalı hukuk alanında da çalışmalar yaparak, İtalya Anayasası ile İspanya Anayasası Türkçe versiyonlarını kitap çalışması yayımladı.

Milletlerarası Tahkim Yargıtay Kararları, Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisi Yargıtay Kararları kitaplarını yayımladıktan sonra Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Resul Aslanköylü ile iki ciltlik ‘’5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu ve Genel Sağlık Sigortası Şerhi’’ni yayımladı.

Vancouver Denizcilik Hakemleri Birliği’nde bireysel destekçi olarak bulunmuş olan Necip İlker Karaoğlan, Association for International Arbitration, Maldivler Uluslararası Tahkim Merkezi’de tahkim hakemi olarak ve aynı zamanda İtalyan Büyükelçiliği nezdindeki İtalyan Kültür Merkezi’nin yönetim kurulu üyesi ve avukatı olarak çalışmaktadır

Kitapları :
2023 - 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar & Genel Sağlık Sigortası Kanunu Şerhi
2021 - İtalya Cumhuriyeti Anayasası
2021 - Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisi - Yargıtay Kararları
2020 - İspanya Anayasası
2026 - Milletlerarası Tahkim


Kaynak:Biyografi.info

Necip İlker Karaoğlan için yapılan aramalar

Necip İlker Karaoğlan, Necip İlker Karaoğlan biyografi, Necip İlker Karaoğlan hayatı, Necip İlker Karaoğlan özgeçmişi, Necip İlker Karaoğlan hakkında, Necip İlker Karaoğlan doğum yeri, Necip İlker Karaoğlan fotoğraf, Necip İlker Karaoğlan video, Necip İlker Karaoğlan resim, Necip İlker Karaoğlan kimdir?, Necip İlker Karaoğlan kaç yaşında?, Necip İlker Karaoğlan nereli, Necip İlker Karaoğlan memleketi