FB TW PIN NWS
BioRank 8511

Mustafa Tüfenk

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1999
Mustafa Tüfenk kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Mustafa Tüfenk doğum yeri : Çınar, Diyarbakır

Mustafa Tüfenk Biyografisi

Mustafa Tüfenk Zaza Asılı Türk Siyasetçi, Politikacı ve Yazar.

Siyasi Partisi:
2020 - ------ Adalet ve kalkınma partisi

Mustafa Tüfenk, 25 Ağustos 1999 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokul öğrenimini Mehmet Akif Ersoy okulunda tamamlamıştır. Lise öğrenimini ise 2 yıl Diyarbakır Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 2 yıl da Açık Öğretim lisesinde tamamlamıştır.

Mustafa Tüfenk, üniversite öğrenimini ise Diyarbakır Dicle Üniversitesi "Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi" bölümünü okumaya hazırlanıyor.

Mustafa Tüfenk, siyasi hayatına 2020 yılında Ak Parti üyesi olarak başlamış, daha sonra sosyal media'da açıklamalarıyla bir kaç defa göndeme gelmiştir. Siyasete etkin kimliğe sahip olan Mustafa Tüfenk ayrıca politikacıdır.

Zaza Kökenli olan Mustafa Tüfenk, faal olarak da Yazar'dır. Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve orta derecede İngilizce bilmektedir.Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Tüfenk için yapılan aramalar

Mustafa Tüfenk, Mustafa Tüfenk biyografi, Mustafa Tüfenk hayatı, Mustafa Tüfenk özgeçmişi, Mustafa Tüfenk hakkında, Mustafa Tüfenk doğum yeri, Mustafa Tüfenk fotoğraf, Mustafa Tüfenk video, Mustafa Tüfenk resim, Mustafa Tüfenk kimdir?, Mustafa Tüfenk kaç yaşında?, Mustafa Tüfenk nereli, Mustafa Tüfenk memleketi