FB TW PIN NWS
BioRank 2967

Mustafa Taviloğlu

Doğum tarihi : ??.??.1943
Mustafa Taviloğlu kaç yaşında : 81
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Mustafa Taviloğlu doğum yeri : İstanbul

Mustafa Taviloğlu Biyografisi

Mudo’nun kurucusu ve onursal başkanıdır.

Mustafa Taviloğlu, 1943 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Rize kökenlidir. Ailesi 1940 yılında İstanbul'a göç etmiştir. Ortaöğrenimini Şişli Terakki Lisesi, yüksek öğrenimini İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı. Üniversiteye giderken gemicilerden aldığı ufak tefek malları çantaya doldurup satmaya başladı.

Mustafa Taviloğlu, 1964 yılında arkadaşı Doğan Gürün ile birlikte Beyoğlundaki Fitaş Pasajı’nda kiraladığı 12 metrekarelik dükkanda hediyelik eşya ve plak satarak başlattığı Mudo, bugün yüzden fazla mağazası ile perakende sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldi. 2016 yılında Türkiye'de ve Dubai'de 100'den fazla mağazası vardır.

Markanın adı kurucuları olan Mustafa Taviloğlu ve Doğan Gürün'ün isimlerinin ilk hecelerinden esinlenilerek oluşturulmuştur. Ancak Doğan Gürün 1967 yılında işyerinin ortaklığından ayrılmıştır.

2013 yılında Mudo’nun reklam yüzü Özge Ulusoy olmuştur.

Daima yeniliklerin peşinde koşan Mustafa Taviloğlu, Türkiye’de ilk baskılı tişört ve garment wash (parça boya) pantolonu yaptı, ilk billboard ve reklamda sponsorluk uygulamalarını gerçekleştirdi.

1987 yılında 25 yaş üzeri çalışan kadın ve erkeklere yönelik Mudo Collection markası oluşturdu. 1990 yılında Beyoğlu'nda Mudo Pera isimli küçük aksesuar mağazası açtı. 2012 yılında ilk Franchise ortaklığını Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçekleştirmiş ve Mayıs ayında Dubai Mall'da Mudo City mağazası açılışı yaptı.

Mustafa Taviloğlu, 1973 yılında Lüset Hanım ile evlendi. Aslı Taviloğlu adında kızı ve Ömer Taviloğlu (d.1981) adında oğlu vardır.

2014 yılında Mustafa Taviloğlu, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı görevini oğlu Ömer Taviloğlu’na bırakarak kendisi şirketin Onursal Başkanı olmuştur.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Taviloğlu için yapılan aramalar

Mustafa Taviloğlu, Mustafa Taviloğlu biyografi, Mustafa Taviloğlu hayatı, Mustafa Taviloğlu özgeçmişi, Mustafa Taviloğlu hakkında, Mustafa Taviloğlu doğum yeri, Mustafa Taviloğlu fotoğraf, Mustafa Taviloğlu video, Mustafa Taviloğlu resim, Mustafa Taviloğlu kimdir?, Mustafa Taviloğlu kaç yaşında?, Mustafa Taviloğlu nereli, Mustafa Taviloğlu memleketi