FB TW PIN NWS
BioRank 3225

Mustafa süzer

Doğum tarihi : 10.Ocak.1948
Mustafa süzer kaç yaşında : 76
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : İş adamı
Mustafa süzer doğum yeri : Gaziantep

Mustafa süzer Biyografisi

Mustafa süzer, Süzer Holding’in Onursal Başkanıdır.

Mustafa süzer, 10 Ocak 1948 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. Babası Hasan Süzer’dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Gaziantep’de okuduktan sonra İstanbul’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ve İktisadi ve Ticari İlimler akademisinde öğrenim görmüştür.

Daha üniversitedeyken iş hayatına atılan Mustafa süzer, başlangıçta babasıyla birlikte aile işinde çalışmaya başladı. Kendi adına başlatıp kurduğu ilk iş, 1967 yılında Gaziantep'te faaliyete başlayan Yapsan A.Ş.'dir. Bu şirket inşaatçilik ve inşaat malzemeleri ticareti ile iştigal etmiştir. Mustafa Süzer daha sonra inşaat makinaları imalatı ve ilaveten yiyecek ve dayanıklı tüketim malları ticareti işine de girmiştir.

1977 yılında işini İstanbul'a taşımaya karar veren Mustafa süzer, aynı yıl İstanbul'da iç ve uluslararası ticaretten turizm, nakliye, elektronik ve tekstile uzanan bir yelpazede çeşitli işlerle uğraşmaya başlamış ve şirketler kurmuştur. 1982 yılında Süzer Grubu bünyesindeki sektörler ve şirketleri Süzer Holding A.Ş. altında organize etmiştir.

Süzer Grubu, 1952 yılında, Gaziantep’te, bölgesel inşaat işleri ve ticaret yapmak üzere babası Hasan Süzer tarafından kurulmuştur.

Süzer Grubu halen dört ana sektörde faaliyet göstermektedir. Arazi ve Emlak geliştirme Yatırımları ve İnşaat/Taahhüt ile Turizm ve Turizm yatırımları, Finans (Bankacılık ve diğer entegre faaliyetler), Enerji, ve Hizmet, Grubun uzun vadeli amaçları ve stratejisine uygun olarak geliştirdiği işler arasındadır. 1992 yılında kurulmuş olan Kentbank A.Ş. ile Enerji yatırımları Süzer Grubunun öncelikli yatırımları arasında yer almaktadır.

Mustafa Süzer, Süzer Holding organizasyonunda Yönetim Kurulu Başkanı ve İdari Başkan olarak ifa ettiği sorumlulukların yanı sıra, kişisel uğraşı olarak arazi geliştirme işi ile özellikle ilgilenmektedir ve bu kapsamda birçok proje de gerçekleştirmiştir.

Mustafa Süzer 1984-1990 yılları arasında Türk Dış Ticaret Derneği'nin (TÜRKTRADE) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. 1988 yılında kurulan Türk Toplu Konut Yapımcıları Derneği'nin (TOKYAD) Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

İngilizce bilen Mustafa Süzer, Nazan Süzer ile evlidir ve Serhan Süzer (d.1977) ve Baran Süzer adlarında ikiz erkek ve Nazlı adında bir kız çocuk babasıdır.

Mustafa Süzer’in kardeşi 1953 doğumlu Hüseyin Cahit Süzer, 3 Şubat 2015 tarihinde Bahçeşehir’deki ofisinde silahla kendini başından vurarak intihar etti.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa süzer için yapılan aramalar

Mustafa süzer, Mustafa süzer biyografi, Mustafa süzer hayatı, Mustafa süzer özgeçmişi, Mustafa süzer hakkında, Mustafa süzer doğum yeri, Mustafa süzer fotoğraf, Mustafa süzer video, Mustafa süzer resim, Mustafa süzer kimdir?, Mustafa süzer kaç yaşında?, Mustafa süzer nereli, Mustafa süzer memleketi