FB TW PIN NWS
BioRank 1925

Mustafa Şen

Doğum tarihi : ??.??.1966
Mustafa Şen kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Mustafa Şen doğum yeri : Trabzon

Mustafa Şen Biyografisi

Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi. GENAR araştırma şirketi genel müdürü. Akademisyen.

Mustafa Şen, 1966 yılında Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde doğmuştur. Trabzon Fatih Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde okudu oradan bitirmeden Tarih bölümüne geçerek 1995 yılında mezun oldu. Ardından, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasına devam etmektedir.

Mustafa Şen, kurucu ortağı ve genel müdürü olduğu GENAR Araştırma ve Danışmanlık Merkezi’nde siyasal, sosyal ve pazar araştırmaları alanlarında bilimsel araştırma projeleri yönetti. Özellikle şehirler ve yerel yönetim projeleri üzerine çalıştı.

Fatih Üniversitesi’nde ve Haliç Üniversitesi’nde Araştırma Yöntemleri ve Siyasal İletişim dersleri verdi. Etiler ve Kilyos Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Yönetim, Liderlik ve Sosyoloji dersleri verdi.

Yerel Üzerine Aykırı Yazılar başlıklı bir kitaptan başka, yazar ve araştırmacı arkadaşlarıyla birlikte birlikte İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arkaplanı, Türkiye’de Konya İmajı, Kent ve Su, Suyla Gelen Kültür, 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması kitaplarını kaleme aldı.

Ayrıca Paris’in Kentsel Dönüşümü, Müslüman İsa, İstanbul Gecekondu Kültür İnsan, Adım Adım İstanbul (2 cilt), Kentli Yaşam Kılavuzu, Nasıl Bir Şehirde Yaşıyoruz, İstanbul’un İlkleri ve Enleri, İstanbul Kültür Atlası, İstanbul’un Semtleri Kitapçıkları (120 Semt), İstanbul: Tarihin Işıltısı, İstanbul: Su Gibi, İstanbul Mevlevihaneleri isimli kitapları yayına hazırladı.

İstanbul üzerine 20 kadar kısa belgeselden başka, İstanbul’un Şehirleri adında 14 ülkede çekilen 18 bölümlük bir belgeselin de yapımcısıdır.

Çeşitli gazete ve dergilerde bilimsel, felsefî ve edebî yazıları ile şiirleri yayınlandı. Ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlarda birçok bilimsel tebliğ sundu.

7 Haziran 2015 ve 1Kasım 2015 genel seçimlerinde AKP'den İstanbul 1.bölge Milletvekili aday adayı oldu, ancak aday gösterilmedi.

Mustafa Şen, Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Mustafa Şen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kitapları :
2013 - Kürt'üm, Ben de Doğruyum! (Evren Çelik Wiltse, İhsan Aktaş, Mustafa Şen)
2008 - Yerel Üzerine Aykırı Yazılar
2008 - İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arka planı
2005 - Türkiye’de Konya İmajı
2006 - Kent ve Su
2006 - Suyla Gelen Kültür
2004 - 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması


Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Şen kitapları

  • Kürt'üm, Ben De Doğruyum! Kürt'üm, Ben De Doğruyum!

    Yarın tarihi : 2013-05-23


    Yayınevi : İLMEK KİTAP


    Siyaset » Etnik Sorunlar
    Siyaset » Araştırma-İnceleme

Tüm Mustafa Şen kitapları

Mustafa Şen için yapılan aramalar

Mustafa Şen, Mustafa Şen biyografi, Mustafa Şen hayatı, Mustafa Şen özgeçmişi, Mustafa Şen hakkında, Mustafa Şen doğum yeri, Mustafa Şen fotoğraf, Mustafa Şen video, Mustafa Şen resim, Mustafa Şen kimdir?, Mustafa Şen kaç yaşında?, Mustafa Şen nereli, Mustafa Şen memleketi