FB TW PIN NWS
BioRank 4526

Mustafa Karaalioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1966
Mustafa Karaalioğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Mustafa Karaalioğlu doğum yeri : Küçükdoğanlı köyü, Köprübaşı, Trabzon

Mustafa Karaalioğlu Biyografisi

Mustafa Karaalioğlu, 1966 yılında Trabzon'un Köprübaşı ilçesinin Küçükdoğanlı köyünde doğmuştur. İlkokulu köyünde okuduktan sonra ortaöğrenimini Samsun'da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesinden mezun oldu.
Mustafa Karaalioğlu, üniversite yıllarında Zaman Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. Daha sonra Türkiye Gazetesi'nde muhabirlik ve Tüketici Test Dergisi'nde Genel Yayın Yönetmenliği yaparak devam etti.

1995 yılında Yeni Şafak Gazetesi'nin kuruluşunda yer aldı. Bu gazetede Haber Koordinatörlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Ankara Temsilciliği, Genel Yayın Yönetmenliği ve yazarlık görevlerinde bulundu.

Tüketim Virüsü, Uygun Adım Siyaset ve Hilal ve Ampul adlı üç kitabı yayınlanmıştır.

Haziran 2007 yılından 24 Kasım 2014 tarihine kadar Star Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Star Medya Grubu'nun İcra Kurulu Başkanlığını yaptı. Kasım 2014 tarihinde de Doğuş Grubu bünyesindeki NTV'yle anlaştı. 11 Aralık 2014 tarihinden itibaren Doğuş Holding bünyesindeki NTV haber kanalında göreve başladı. Mustafa Karaalioğlu, NTV'de yayın faaliyetlerine katkılarının dışında Yönetim Kurulu Danışmanı olarak da görev aldı.

2010 yılında kurulan Medya Derneği'nin Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Tv8'de Özlem Gürses ile birlikte “Her Pazar Açıkça” adlı programı sundu.

Mustafa Karaalioğlu, Gönül Karaalioğlu ile evlidir.

Kitapları :
Kitapları :
1993 - Tüketim Virüsü
1999 - Uygun Adım Siyaset
2001 - Hilal ve Ampul


Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Karaalioğlu kitapları

 • Hilal ve Ampul Hilal ve Ampul

  Yarın tarihi : 2001-09-20


  Yayınevi : BAKIŞ KİTAPLIĞI


  Siyaset » Siyasal Partiler
  Siyaset » Siyasal Hayat (Türkiye)

 • Uygun Adım Siyaset Uygun Adım Siyaset

  Yarın tarihi : 1999-12-31


  Yayınevi : KİTABEVİ


  Siyaset » Siyasal Yazılar - Tezler
  Diğer » İletişim-Medya

Tüm Mustafa Karaalioğlu kitapları

Mustafa Karaalioğlu için yapılan aramalar

Mustafa Karaalioğlu, Mustafa Karaalioğlu biyografi, Mustafa Karaalioğlu hayatı, Mustafa Karaalioğlu özgeçmişi, Mustafa Karaalioğlu hakkında, Mustafa Karaalioğlu doğum yeri, Mustafa Karaalioğlu fotoğraf, Mustafa Karaalioğlu video, Mustafa Karaalioğlu resim, Mustafa Karaalioğlu kimdir?, Mustafa Karaalioğlu kaç yaşında?, Mustafa Karaalioğlu nereli, Mustafa Karaalioğlu memleketi