FB TW PIN NWS
BioRank 5593

Murat Terlemez

Doğum tarihi : 22.Mart.1989
Murat Terlemez kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Murat Terlemez doğum yeri : Sarıyer, İstanbul

Murat Terlemez Biyografisi

Murat Terlemez, 22 Mart 1989 tarihinde İstanbul, Sarıyer’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Emirgân Karaca Paşa/Osman Saçmacı İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Emirgân Boğaziçi Behçet Kemal Çağlar Lisesi Sosyal Bilimler Alanında tamamlamıştır.

Spor bilimlerine ve psiko-sosyal alanlara her zaman ilgi duyan Murat Terlemez, İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Bilimleri Fakültesinde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Programını tamamladı. (Kendisi, felsefe grubu öğretmenliği bölümünde de aynı programı tamamladı.)

Ön lisans eğitimini bölüm birincisi ve onur öğrencisi olarak yönetim organizasyon programında tamamlayan Murat Terlemez, birinci lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde, ikinci lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümünde (Tam Burslu) onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Üçüncü lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimlerinin birincisini İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor Yönetimi Tezli Bölümünde (Burslu) Antik Dönem Oyunları konulu Spor Tarihi teziyle tamamlamış olup ikinci yüksek lisans eğitimini ise Altınbaş Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Psikoloji Tezli Bölümünde (Burslu) Sosyal Psikoloji Alanında “İnsan Kaynakları Özelinde Sinizm, Bağlılık, Adalet ve Muhalefet” konulu teziyle nihayete erdirmiştir.

Doktora eğitimini halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda özel öğrenci statüsünde devam ediyor.

Murat Terlemez, tüm bu çalışmalarının yanı sıra TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi SEM’de Psikolojik Dayanıklılık, Selçuk Üniversitesi SEM’de Sosyal Psikoloji, İstanbul Gedik Üniversitesi SEM’de Sağlık Psikolojisi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Hakem Eğitimi sertifika programlarını başarıyla tamamladı.

Üniversitelerde etkinlik başkanlığı ve bölüm temsilcilikleri yapan, çok sayıda gönüllü görevde ve sosyal farkındalık projelerinde yer alan, farklı alanlarda antrenörlükleri, lisansları ve hakemlik belgeleri olan, çeşitli eğitimleri ve başkaca sertifika programlarını (Danışmanlık/Eğitim Merkezleri, Enstitüler ve Dernekler) başarıyla bitiren ve sempozyumlara (Psikoloji ve Spor Tarihi) katılım sağlayan Murat Terlemez’in, Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği ile Spor Bilimleri Derneği, Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği, Türkiye Yazarlar Birliği Derneği, Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği, Türk Dil Kurumu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde üyeliği bulunuyor.

Murat Terlemez’in kitaplarında, psiko-sosyal konular ile olaylar, tarihe yolculuk temaları, bilimsel bilgiler ile hikâyeleştirmeler ve kişisel gelişimin değerleri ön plana çıkmaktadır.

Edebiyat dergilerinde de yazıları yayımlanan, basılmış sekiz kitabı (Frau Troffea, Kasr-ı Dil-Küşâ, Sen Bir Şey Değil Her Bir Şeysin, Tüylü Perdeleri İnmesin Kedi Gözünün, Smyrna’dan Konstantiniyye’ye İşgal Pasları, Antik Ritüeller (Ball), Frau (farklı basım) ve Dil-Küşâ (farklı basım), on yedi adet akademik makalesi (Liderlik, Psikoloji, Tarih ve Spor) ve bir adet de sempozyum bildirisi bulunan Terlemez, on altı yıllık çalışma hayatının sekiz yılını özel sektörde geçirmiş olup son sekiz yılını ise halen bir kamu kuruluşunda devam ettiriyor.

Eserleri:
Kitapları :
Haykule (Yazım Aşamasında)
Smyrna’dan Konstantiniyye’ye İşgal Pasları, Perseus Yayınevi
Antik Ritüeller – Ball, Perseus Yayınevi
Frau Troffea, Perseus Yayınevi
Kasr-ı Dil-Küşâ, Perseus Yayınevi
Tüylü Perdeleri İnmesin Kedi Gözünün, Perseus Yayınevi
Sen Bir Şey Değil Her Bir Şeysin, Perseus Yayınevi
Dil-Küşâ (Roman), Luna Yayınları
Frau (Roman), Luna Yayınları

Dergi Yazıları:
Yazılarımla Birlikte Keşfedilmemiş Dünyalara Yolculuk.
Kadınlar, Çocuklar ve Hayvanlar.
Ruhlar Mı Erişti Huzura, Yoksa Bedenler Mi Tutundu Hayata?
Aç Kanadını, Uç Peşinden Hayallerinin.

Uluslararası Dergilerde Yayınlanan Makaleler:
Osmanlı Döneminde Futbolun Doğuşu ve Kurulan Futbol Kulüpleri
Beden Eğitimi Öğretmenlerinin Örgütsel Bağlılık ve Örgütsel Sinizm Düzeyleri
Beyaz Yakalıların Örgütsel Sinizm, Örgütsel Adalet ve Örgütsel Muhalefet ve Örgütsel Bağlılık Düzeyleri
Türkiye’de Sportif Küreselleşmenin Etkileri
Egzersiz ve Spor Alanında Dönüşümcü Liderlerin Motivasyona Etkileri
Liderliğin Spora Yansıması, İmgelem Dergisi
Spor Aktivitesi Özgüven, Serotonin ve Dopamin
Spora Katılımda Çekingenlik
Sporda Antrenör ile Liderlerin Yaklaşımları, Davranış Özellikleri
Sosyal Fobinin Spora Etkileri

Ulusal Dergilerde Yayınlanan Makaleler :
Futbolun Antik Çağdan Orta Çağa Kadar Süren Serüveni
Osmanlı Döneminde Futbol Kulüplerinin Kendi Aralarındaki ve İşgal Kuvvetlerine Karşı Oynadıkları Futbol Müsabakaları
Antrenör-Sporcu Arasındaki İletişim Süreci ve Olumlu İletişim
Beykoz İlçesinde Erken Cumhuriyetten Günümüze Salon Sporlarının Gelişimi
Modern Spor ve Sosyoloji
Sporda Liderlik Tipleri, Yaklaşımları ve Fonksiyonları
Antrenörlerin Davranış Özellikleri, İlke ve Çalışma Yöntemleri
Sosyal Fobinin Spora Etkileri, Iğdır Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisi

instagram.com/@muraterlemez.com
linkedin.com/in/@muratterlemez.com


Kaynak:Biyografi.info

Murat Terlemez için yapılan aramalar

Murat Terlemez, Murat Terlemez biyografi, Murat Terlemez hayatı, Murat Terlemez özgeçmişi, Murat Terlemez hakkında, Murat Terlemez doğum yeri, Murat Terlemez fotoğraf, Murat Terlemez video, Murat Terlemez resim, Murat Terlemez kimdir?, Murat Terlemez kaç yaşında?, Murat Terlemez nereli, Murat Terlemez memleketi