FB TW PIN NWS
BioRank 6677

Muhittin Böcek

Doğum tarihi : ??.??.1962
Muhittin Böcek kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Muhittin Böcek doğum yeri : Konyaaltı ilçesi, Antalya

Muhittin Böcek Biyografisi

Muhittin Böcek, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Muhittin Böcek, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimleri'nde %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Muhittin Böcek, 1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde Uncalı Mahallesi’nde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde tamamladı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans Programından mezun oldu.

Muhittin Böcek, askerlik görevini Samsun Askeri Hastanesi’nde yaptı. Muhittin Böcek, yaşamı boyunca zirai üretim, ulaşım ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösterdi.

Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer aldı ve 1994 - 1999 yılları arasında Anavatan Partisi (ANAP) Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Anavatan Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı oldu ve %27 oy alarak seçildi.

Kentleşme adımları atan Konyaaltı İlçesi’ne çağdaş ve modern bir vizyon kazandıran 5 yıllık başarılı çalışma döneminin ardından, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve ikinci döneminde %50’nin üzerinde oy alarak yeniden seçildi.

Konyaaltı Belediyesi’ndeki 10 yıllık başarılı çalışmaların ardından, 29 Mart 2009’da %60 oy oranıyla bir kez daha Konyaaltı Belediye Başkan olarak seçildi.

30 Mart 2014 seçiminde de tekrar Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. Antalya Merkez’de dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olma başarısını gösterdi.

Yenilikçi yönetim anlayışı, insana ve doğaya olan sevdası ile tanınan Muhittin Böcek, toplumun hemen her kesimine yönelik yardım projeleri ile halkın takdirini topladı.

Siyaset hayatı boyunca 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunan Muhittin Böcek, aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir.

Muhittin Böcek, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Muhittin Böcek, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır.

Muhittin Böcek, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimleri'nde %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Muhittin Böcek için yapılan aramalar

Muhittin Böcek, Muhittin Böcek biyografi, Muhittin Böcek hayatı, Muhittin Böcek özgeçmişi, Muhittin Böcek hakkında, Muhittin Böcek doğum yeri, Muhittin Böcek fotoğraf, Muhittin Böcek video, Muhittin Böcek resim, Muhittin Böcek kimdir?, Muhittin Böcek kaç yaşında?, Muhittin Böcek nereli, Muhittin Böcek memleketi