FB TW PIN NWS
BioRank 9374

Miguel Angel Avataneo

Doğum tarihi : ??.??.1962
Miguel Angel Avataneo kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Ressam
Miguel Angel Avataneo doğum yeri : San Cristóbal, Cordoba, Arjantin

Miguel Angel Avataneo Biyografisi

1962 doğumlu Arjantinli Figüratif Ressam..

Miguel Angel Avataneo, 1962 yılında Arjantin, San Cristóbal'da doğmuştur. 1988 yılında La Escuela de Artes de la Universidad Nacional de Córdoba'dan mezun oldu.

Miguel Angel Avataneo, Arjantin sanat dünyasının en parlak yeteneklerinden biridir. Resimleri Raffaello Santi, Giorgione, Titian ve Antonio da Correggio klasikliğine olan sevgisini Güney Amerika'nın büyülü gerçekçilik geleneğiyle birleştiriyor. Aynı zamanda on sekizinci yüzyılın başlarında da Fransız ressamlardan Jacques Louis David, Gustave Courbet ve Jean Auguste Dominique Ingres'in resimlerinden büyük ölçüde etkilendi. Onun görüntüleri Avrupa klasikçiliğinin gerçek dünyasına dayanır, ancak doğal olarak fantastik bir unsurla doludur. Zarif çizilmiş figürler rüya gibi ortamlara yerleştirilir.

1988'den bu yana birçok başarılı bireysel sergi düzenledi. Eserlerinde listelenemeyecek kadar çok sayıda farklılıkları elde edip, çok sayıda ödülün sahibi oldu.

Miguel Angel Avataneo'nun görüntüleri şehvetli ve uyarıcıdır ve tuvallerine büyüleyici bir ışık kalitesi veren lüks bir renk ve gölge kullanımı kullanır. Sanatı, Latin Amerika, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki koleksiyoncular tarafından beğenildi ve izlendi.

Sanatında kendisine örtük etkilerini kabul eden, ancak ona verdiği disiplinin üzerine inşa etmeye çalışan, tamamen kendi üslubu olan resimsel bir dünya yarattı. Sanatının sıradışı yoğunluğu onu Güney Amerika sınırlarının çok ötesine taşıdı ve onu daha geniş bir uluslararası sanatsal topluluğa yerleştirdi.

Hayallerine gerçeklik hissi verebilen Avataneo'nun resimleri çok zengin, sakin, güçlü ve çok yumuşaktır. Zarif ve yenilikçi provoke çalışmaları, koleksiyoncular tarafından anında tanınmaktadır.Kaynak:Biyografi.info

Miguel Angel Avataneo için yapılan aramalar

Miguel Angel Avataneo, Miguel Angel Avataneo biyografi, Miguel Angel Avataneo hayatı, Miguel Angel Avataneo özgeçmişi, Miguel Angel Avataneo hakkında, Miguel Angel Avataneo doğum yeri, Miguel Angel Avataneo fotoğraf, Miguel Angel Avataneo video, Miguel Angel Avataneo resim, Miguel Angel Avataneo kimdir?, Miguel Angel Avataneo kaç yaşında?, Miguel Angel Avataneo nereli, Miguel Angel Avataneo memleketi