FB TW PIN NWS
BioRank 6641

Metin Açıkgöz

Doğum tarihi : ??.??.1963 Ölüm tarihi : 27.Ağustos.2012
Metin Açıkgöz kaç yaşında öldü : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Senarist
Metin Açıkgöz doğum yeri : İzmir
Ölüm yeri :

Metin Açıkgöz Biyografisi

Metin Açıkgöz, 1963 yılında İzmir'de doğmuştur. Babasının adı Abdullah Açıkgöz’dür. 9 Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü'den mezun oldu.
1994 yılından bu yana televizyon dizileri için senaristlik yapan Metin Açıkgöz; 'Reyting Hamdi','Yasemince', 'En Son Babalar Duyar', 'Yalancı Romantik', 'Çocuklar Duymasın' gibi dizilerin senaristliğini yaptı. Ünlü senarist 1994’ten bu yana yürüttüğü senaryo yazarlığı boyunca genellikle film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven’in projelerinde yer aldı ve bunlara önemli katkılar sundu.

Metin Açıkgöz yine bir Birol Güven projesi olan ve yeni sezonda TRT’de ekrana gelecek ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ dizisinin senaryosu üzerinde çalışıyordu.

2 hafta önce beyin ameliyatı geçiren Metin Açıkgöz, 27 Ağustos 2012 tarihinde İstanbul’da evinde, geçirdiği kalp krizi sonucu 49 yaşında vefat etti.

Metin Açıkgöz, Jale Açıkgöz ile evli olup 2 çocuk babasıydı.

Kaynak:Biyografi.info

Metin Açıkgöz için yapılan aramalar

Metin Açıkgöz, Metin Açıkgöz biyografi, Metin Açıkgöz hayatı, Metin Açıkgöz özgeçmişi, Metin Açıkgöz hakkında, Metin Açıkgöz doğum yeri, Metin Açıkgöz fotoğraf, Metin Açıkgöz video, Metin Açıkgöz resim, Metin Açıkgöz kimdir?, Metin Açıkgöz kaç yaşında?, Metin Açıkgöz nereli, Metin Açıkgöz memleketi