FB TW PIN NWS
BioRank 1598

Mete Sözer

Doğum tarihi : ??.??.1971
Mete Sözer kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu :
Mete Sözer doğum yeri : İstanbul

Mete Sözer Biyografisi

2015 yılında “Ve Panayır Köyden Gider” filmini yaptı.

Mete Sözer, 1971 yılında İstanbul'da doğmuştur. İsviçre, Zürih’de Mimarlık eğitimi aldı. 15 yıl mimarlık yaptı. Ardından Los Angeles’e taşınıp, (UCLA) Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles’de sinema eğitimi aldı.

15 yıllık mimarlık hayatından sonra 2013 yılında sinemacılığa başlamaya karar verip “Kayıp” kısa filmini yapıyor. Los Angeles’de yaşayan Mete Sözer, o dönem Türkiye’ye tatile geldi ve Fethiye’de bir otelde odadan çıkmadan bu hikayeyi yazdı.

Mete Sözer, 2013 yılında senaryosunu yazıp yönettiği 14 dakikalık “Kayıp” adlı kısa filminde Özge Özpirinçci ve Eşref Kolçak oynadı. Bu film yurt dışında birçok uluslararası festivalde Meksika, Costa Rica, Avustralya, İtalya, Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Endonezya gibi birçok ülkeden 24 ödül aldı. Özge Özpirinçci ve Eşref Kolçak da En İyi Oyuncu ödülleri aldılar.

2015 yılında yönetmenliğini Mete Sözer’in yaptığı “Ve Panayır Köyden Gider” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatan, İlyas Salman, Cem Davran, Meral Çetinkaya, Açelya Devrim Yılhan, Ercüment Balakoğlu oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2020 - The Annesi Ninja (Sinema Filmi)
2015 - Ve Panayır Köyden Gider (Sinema Filmi)
2014 - Saçmalık (Kısa Film)
2013 - Kayıp (2) (Kısa Film)

Senaryo :
2015 - Ve Panayır Köyden Gider (Sinema Filmi)
2013 - Kayıp (2) (Kısa Film) (Sinema Filmi)

Yapımcı :
2016 - On the Rocks (executive producer) (Sinema Filmi)
2015 - Ve Panayır Köyden Gider (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Mete Sözer videoları

Tüm Mete Sözer videoları

Mete Sözer filmleri

Tüm Mete Sözer filmleri

Mete Sözer için yapılan aramalar

Mete Sözer, Mete Sözer biyografi, Mete Sözer hayatı, Mete Sözer özgeçmişi, Mete Sözer hakkında, Mete Sözer doğum yeri, Mete Sözer fotoğraf, Mete Sözer video, Mete Sözer resim, Mete Sözer kimdir?, Mete Sözer kaç yaşında?, Mete Sözer nereli, Mete Sözer memleketi