FB TW PIN NWS
BioRank 2372

Merve Sevi

Doğum tarihi : 24.Temmuz.1987
Merve Sevi kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Merve Sevi doğum yeri : İstanbul

Merve Sevi Biyografisi

Omuz Omuza, Yalancı Yarim, Hayat Bilgisi gibi popüler T.V. dizilerinde, Rina ve Oyun filmlerinde rol almış olan Türk dizi, film ve reklam oyuncusu. Merve Sevi, 2006-2009 yılları arasında Show T.V.’de yayınlanmış olan Doktorlar dizisinde rol almıştır.
Merve Sevi, 24 Temmuz 1987 tarihinde, Kafkas göçmeni bir anne ve İzmir’li bir babanın kızı olarak, İstanbul’da dünyaya geldi. Nişantaşı Nuri Akın Lisesi’nden mezun olmasının ardından Yeditepe Üniversitesi’ne kayıt olan Sevi, burada Tiyatro eğitimi aldı.

Henüz lisede okuduğu sırada bir oyunculuk ajansına kayıt olarak kariyerinin yönünü belirleyen Sevi, ilk olarak 2003 yılında, oynadığı reklam filmleri ile izleyiciler karşısına çıktı. Sempatik tavırları ile izleyenlerin beğenisi toplayan genç oyuncu, bu reklam filmlerinin ardından, Kanal D’de yayınlanan ve baş rollerini Pınar Altuğ ile Dolunay Soysert’in paylaştığı Omuz Omuza adlı T.V. dizisinde rol aldı.

Omuz Omuza’nın ardından Kanal D’de yayınlanan gençlik dizisi Hayat Bilgisi’nin kadrosuna dahil olan Sevi, burada deneyimli oyuncular Perran Kutman ve Tarık Papuççuoğlu ile beraber çalışma fırsatını yakaladı. 2003-2004 yılları arasında, toplam on bölümünde yer aldığı Hayat Bilgisi’nin kadrosundan ayrılmasının ardından katıldığı Yalancı Yarim adlı dizide Barış Akarsu ile beraber ilk defa başrol oynama şansını elde ettiyse de, Akarsu’nun bir trafik kazası sonucunda gerçekleşen beklenmedik vefatı, dizinin sonlanmasına yol açtı.

Genç oyuncu, Yalancı Yarim’in sona ermesini takiben, Grey’s Anatomy adlı dizinin Türkiye uyarlaması olan Doktorlar adlı hastane dizisinde, Kutsi ve Yasemin Ergene ile beraber başrollerde yer aldı. 2006 ile 2009 yılları arasında devam eden Doktorlar, 30 Mart 2009 tarihinde yayınlanan final bölümüyle beraber yaşanan reyting sorunları nedeniyle yayın akışına son verdi.

Merve Sevi 2010 yılında gösterime giren ve de yönetmenliğini Şenol Sönmez’in yaptığı sinema filmi Rina’da Zehra karakterini canlandırmıştır.

11 Ağustos 2017 tarihinde Merve Sevi, spor eğitmeni Çalkan Algün ile evlendi. 5 Aralık 2018 tarihinde boşandı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 - Şeytanın Çocukları: El Ebyaz (Sinema Filmi)
2015 - Selam: Bahara Yolculuk (Meryem) (Sinema Filmi)
2015 - Hayat Mucizelere Gebe (Burcu Akarcalı) (TV Dizisi)
2014 - Gülcemal (Ayşen) (Sinema Filmi)
2011 - İzmir Çetesi (Nadya)(TV Dizisi)
2011 - Yalancı Bahar (Müge Karaman) (TV Dizisi)
2010 - İhanet (Canan) (TV Dizisi)
2009 - Rina (Zehra)(Sinema Filmi)
2008 - Hayat Güzeldir (Ayşegül Bahtiyar) (TV Dizisi)
2008 - Doktorlar 3. Sezon(Duygu Hekimoğlu) (TV Dizisi)
2007 - Dağlar Delisi (Aybala)(TV Dizisi)
2006 - Yalancı Yarim (Naz Özkul)(TV Dizisi)
2004 - Omuz Omuza (Burcu Öz)(TV Dizisi)
2003 - Hayat Bilgisi (Özge )(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Merve Sevi filmleri

Tüm Merve Sevi filmleri

Merve Sevi için yapılan aramalar

Merve Sevi, Merve Sevi biyografi, Merve Sevi hayatı, Merve Sevi özgeçmişi, Merve Sevi hakkında, Merve Sevi doğum yeri, Merve Sevi fotoğraf, Merve Sevi video, Merve Sevi resim, Merve Sevi kimdir?, Merve Sevi kaç yaşında?, Merve Sevi nereli, Merve Sevi memleketi