FB TW PIN NWS
BioRank 3018

Merve Özbey

Doğum tarihi : 18.Temmuz.1989
Merve Özbey kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Şarkıcı
Merve Özbey doğum yeri : İstanbul

Merve Özbey Biyografisi

Erdem Kınay ile yaptığı düet ile tanındı.

Merve Özbey, 18 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Erzurumlu dur. Annesi Serap Aras'dır. İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda ud ve piyano eğitimi alarak mezun oldu. Konservatuarda okurken masraflarını karşılamak için vokalisltik yaptı.

13 yaşında Mine Koşan'la başladı vokal yapmaya. Çok sonraları 1,5 yıl Ebru Gündeş’e, 4,5 yıl Demet Akalın’a vokalistlik yaptı. Ondan sonra da Bengü ile çalıştı. Son olarak da Erdem Kınay, 'gel artık bu kadar vokalistlik yeter' dedi.

Trio Chios grubunun eski vokalistlerindendir.

Erdem Kınay ile yaptığı “Helal Ettim” şarkısında düet ile tanındı.

Merve Özbey, Erdem Kınay’a ait olan ‘Proje 1’de Duman şarkısı, yine Erdem Kınay’a ait ‘Proje 2’de de ‘Helal Ettim’i seslendirdi. Bu iki şarkı büyük yankı uyandırdı

Bordo ruj sürmeyi ve saçını topuz yapmayı seven Merve Özbey, alışveriş yapmayı sevmiyor ve günlük zamanlarda daha çok rahat kıyafetler, spor ayakkabı ve jean pantolon tercih ediyor.

Merve Özbey, 9 Şubat 2020 tarihinde iş adamı Kenan Koçak ile evlendi. 26 Şubat 2021 tarihinde Elif Özüm verdikleri bir kızı oldu.

Albümleri :
2019 - Devran
2019 - Güçlü Kadınlar Güçlü Şarkılar
2018 - Yıldız Tilbe'nin Yıldızlı Şarkıları
2018 - Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 2
2015 - Yaş Hikayesi
2015 - Musa Eroğlu ile Bir Asır
2013 - Proje 2 Erdem Kınay albümü
2012 - Proje Erdem Kınay albümü


Kaynak:Biyografi.info

Merve Özbey videoları

Tüm Merve Özbey videoları

Merve Özbey için yapılan aramalar

Merve Özbey, Merve Özbey biyografi, Merve Özbey hayatı, Merve Özbey özgeçmişi, Merve Özbey hakkında, Merve Özbey doğum yeri, Merve Özbey fotoğraf, Merve Özbey video, Merve Özbey resim, Merve Özbey kimdir?, Merve Özbey kaç yaşında?, Merve Özbey nereli, Merve Özbey memleketi , Merve Özbey albümleri