FB TW PIN NWS
BioRank 8625

Mehmet Kılıçlar

Doğum tarihi : ??.??.1965
Mehmet Kılıçlar kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Mehmet Kılıçlar doğum yeri : Taşpınar, Artova, Tokat

Mehmet Kılıçlar Biyografisi

Mehmet Kılıçlar, 1965 yılında Tokat ilinin Artova ilçesi Taşpınar köyünde doğmuştur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.
1985 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Yozgat-Sarıkaya ve Ankara-Haymana Kaymakam vekilliği, Giresun-Yağlıdere, Elazığ-Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı İçişleri Bakanlığı Temsilciliği ve İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1990-1991 yılları arasında ABD’de 1 yıl süreli İngilizce ve mesleki konularda eğitim almış, Japonya’da Kamu Yönetimi, Fransa ve Singapur’da mesleki konularda seminerlere katılmıştır.

30 Aralık 2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mardin Valisi oldu. 22 Aralık 2008 tarih ve 14448 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Eskişehir Valisi olarak atanan Vali Kılıçlar, 5 Ocak 2009 tarihinde görevine başladı.

17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren de Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Kılıçlar, 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile emekli olan Alaaddin Yüksel’in yerine Ankara valisi olarak atanmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Kılıçlar, Yrd.Doç.Dr Arzu Kılıçlar ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

Mehmet Kılıçlar, 7 Eylül 2016 tarih ve 9158 sayılı kararname ile Merkez Valiliği'ne atandı, yerine Ankara valisi olarak Ercan Topaca atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Kılıçlar için yapılan aramalar

Mehmet Kılıçlar, Mehmet Kılıçlar biyografi, Mehmet Kılıçlar hayatı, Mehmet Kılıçlar özgeçmişi, Mehmet Kılıçlar hakkında, Mehmet Kılıçlar doğum yeri, Mehmet Kılıçlar fotoğraf, Mehmet Kılıçlar video, Mehmet Kılıçlar resim, Mehmet Kılıçlar kimdir?, Mehmet Kılıçlar kaç yaşında?, Mehmet Kılıçlar nereli, Mehmet Kılıçlar memleketi