FB TW PIN NWS
BioRank 1406

Mehmet Ali Önel

Doğum tarihi : ??.??.1967
Mehmet Ali Önel kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Mehmet Ali Önel doğum yeri : Yusufeli, Artvin

Mehmet Ali Önel Biyografisi

Televizyon sunucusu, haberci

Mehmet Ali Önel, Artvin Yusufeli’nde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra aynı okulda lisans üstü eğitim aldı ve bir süre öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Mehmet Ali Önel, 1990 yılında TRT’de yayınlanan ve yapımcılığını Uğur Dündar’ın üstlendiği “Hodri Meydan” adlı programında asistan olarak çalışarak televizyonculuğa başladı.

1992 yılında “Arena” programının çekirdek kadrosunda yer aldı. 1995 yılında “Arena” programı Kanal D’ye transfer olduğunda Yapım Koordinatörlüğü ile görevlendirildi. Bu görevde 5 yıl kaldı. 2000 yılı yaz aylarında ARENA programından ayrıldı. Ve “Haber Özel” adında yepyeni bir haber programını yayın hayatına soktu.

1997 yılında New York Televizyon Festivali Yılın En Başarılı Televizyon Gazeteciliği Yarışması’na katıldı ve dünya çapındaki 2000 yapım arasında ilk beş finalist arasına girme başarısı elde etti.

Mehmet Ali Önel, 2001 yılında Kanal 7'de “Deşifre” adlı haber programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2002 yılında ekibiyle birlikte Star Tv’ye transfer oldu ve 2009 yılında da Atv'ye geçti. 2011 yılında a Haber'e geçti.

2015 yılının 3 Ekiminde ekranlardan çekildiğini açıkladı.

Mehmet Ali Önel evli ve üç çocuğu vardır.

Ödülleri :
1997 - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti- yılın gazetecisi
1998 - İ.Ü İletişim Fakültesi öğrencilerinin oylarıyla yılın iletişimcisi seçildi.
1999 - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti- yılın gazetecisi
2005 - Magazin Gazetecileri Derneği 13. Altın Objektif ödülü
2005 - Milliyet Gazetesinin Abdi İpekçi adına düzenlediği yılın gazetecilik ödülü
2005 - Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek ödülü

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Ali Önel için yapılan aramalar

Mehmet Ali Önel, Mehmet Ali Önel biyografi, Mehmet Ali Önel hayatı, Mehmet Ali Önel özgeçmişi, Mehmet Ali Önel hakkında, Mehmet Ali Önel doğum yeri, Mehmet Ali Önel fotoğraf, Mehmet Ali Önel video, Mehmet Ali Önel resim, Mehmet Ali Önel kimdir?, Mehmet Ali Önel kaç yaşında?, Mehmet Ali Önel nereli, Mehmet Ali Önel memleketi