FB TW PIN NWS
BioRank 3749

Levent Bektaş

Doğum tarihi : ??.??.1967
Levent Bektaş kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Asker
Levent Bektaş doğum yeri : İzmir

Levent Bektaş Biyografisi

Levent Bektaş, 1967 yılında İzmir’de doğmuştur. 1985 senesinde Deniz Lisesinden, 1989 senesinde de Deniz Harp Okulundan Elektronik/Elektrik Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2007 yılına kadar devam eden kariyerinin neredeyse tamamında SAT Komandosu olarak görev yapan Bektaş, bu süreçte zor koşullar altında karar verebilme, süratli çözüm üretebilme, en zor koşullarda personeli motive edebilme, takım ruhunu oluşturma ve idame etme gibi konularda uzmanlaştı.
SAT Komando kariyeri kapsamında açık ve kapalı devre dalış cihazlarıyla dalış, serbest paraşüt, atış, hayatı idame, küçük birlik harekatı, kapalı mahal harekatı ve yakın dövüş gibi konularda uzmanlaşan Bektaş, bu becerilerini uzun yıllar genç SAT Komandolarına eğitmenlik yaparak yeni nesillere aktardı.

Kusursuz İngilizcesi nedeniyle aldığı yurt dışı görevleri sırasında Azerbaycan ve Bosna’da da görev yapan Bektaş, Türk SAT Komandolarının muadili ABD SEAL Deniz Komandoları arasında da bulundu. ABD’deki SEAL eğitimleri sırasında atış ve kapalı mahal harekatı gibi konularda kazandığı uzmanlık becerileri Türkiye’de aldığı birçok görevde işine yaradı.

2007 yılında binbaşı rütbesiyle çok genç yaşta Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmayı tercih eden Bektaş, emekli olur olmaz otomotiv sektöründe faaliyet göstermeye başlayarak, FLASH Nakil Vasıtaları Sanayi Ticaret Anonim Şirketinde, KIA, Scania, Krone, Meiller, Thermo King markaları kurucu ortak ve genel müdürlüğü görevinde bulundu.

Kısa sürede kazandığı ticari başarının meyvelerini göremeden 2009 yılında kamuoyunda “Poyrazköy” olarak bilinen dava kapsamında tutuklandı ve ömrünün 5 yılını Silivri Ceza ve İnfaz Kurumunda hapiste geçirdi.

SAT Komandosu olmanın verdiği zorluklarla mücadele azmi ve uzun yıllar profesyonel olarak oynadığı hentbol sporunun kazandırdığı güçle hapis sürecini sağlığından ödün vermeden atlatan Bektaş, mesai ve kader arkadaşı emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen’in ısrarlarını kıramayarak 2015 yılı Eylül ayında “Levent Bektaş-Ali Türkşen Akademi”yi, kısa adıyla ATAK Akademi’yi kurdu.

Bu amaca yönelik olarak İstanbul Yelken Kulübü bünyesinde yetişkinler için sabit salma yelkenli yat eğitimlerine Eylül 2015 itibariyle başlayan ATAK Akademi, Bektaş için özgür günlerde doğayla iç içe olacağı ve mesleki tecrübelerini, başarma azmini, vazgeçmemeyi, zorluklarla mücadeleyi isteyen herkesle paylaşabileceği heyecanlı bir süreç olacak.

Kaynak:Biyografi.info

Levent Bektaş için yapılan aramalar

Levent Bektaş, Levent Bektaş biyografi, Levent Bektaş hayatı, Levent Bektaş özgeçmişi, Levent Bektaş hakkında, Levent Bektaş doğum yeri, Levent Bektaş fotoğraf, Levent Bektaş video, Levent Bektaş resim, Levent Bektaş kimdir?, Levent Bektaş kaç yaşında?, Levent Bektaş nereli, Levent Bektaş memleketi