FB TW PIN NWS
BioRank 3077

Kiira Korpi

Doğum tarihi : 26.Eylül.1988
Kiira Korpi kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Sporcu
Kiira Korpi doğum yeri : Tampere, Finlandiya

Kiira Korpi Biyografisi

Kiira Korpi, 26 Eylül 1988 tarihinde Finlandiya, Tampere’de doğmuştur. Tam adı Kiira Linda Katriina Korpi’dir. Babası Rauno Finlandiya'da tanınmış buz hokeyi antrenörüdür. Annesinin adı Brita’dır. Petra Korpi adında ablası vardır. University of Tampere’den mezun oldu.
Kiira Korpi, Finlandiya Artistik Patinaj Millî Takımı`nın patencilerindendir.

Kiira Korpi, buz patenine 1993 yılında 5 yaşında iken Tapparan FSC kulübünde başladı. 2006 yılında katıldığı Lyon`daki Avrupa Şampiyonasında 6. Oldu. 2006 yılında Torino’da yapılan Kış Olimpiyatlarında 16. Oldu. Ve ardından Kanada’da yapılan Dünya Şampiyonasında ise 10. Olmuştur.

2005 yılında Finlandiya şampiyonasında ikinci oldu. 2009 yılında Finlandiya buz pateni şampiyonu ve 2007 ile 2011 yıllarında Avrupa üçüncüsü olmuştur.

Kiira Korpi, 2013 yılının Eylül ayında sakatlandı. 2014 yılının Nisan ayında Aşil tendonu ameliyatı oldu. Haziran sonunda antrenmanlara başladı.

Ana dili Finceden başka İsveççe, İngilizce ve Almancayı rahatlıkla konuşan Kiira Korpi, boş zamanlarımda, okumayı, film seyretmeyi ve arkadaşlarıyla ve ailesiyle vakit geçirmeyi seviyor. Güzel yemekler yemekten ve ailesi ile ve arkadaşlarıyla akşam yemeğe çıkmaktan çok hoşlanıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Kiira Korpi için yapılan aramalar

Kiira Korpi, Kiira Korpi biyografi, Kiira Korpi hayatı, Kiira Korpi özgeçmişi, Kiira Korpi hakkında, Kiira Korpi doğum yeri, Kiira Korpi fotoğraf, Kiira Korpi video, Kiira Korpi resim, Kiira Korpi kimdir?, Kiira Korpi kaç yaşında?, Kiira Korpi nereli, Kiira Korpi memleketi