FB TW PIN NWS
BioRank 4611

Kesha Rose Sebert

Doğum tarihi : 01.Mart.1987
Kesha Rose Sebert kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Kesha Rose Sebert doğum yeri : Los Angeles, California,ABD

Kesha Rose Sebert Biyografisi

Kesha Rose Sebert, 1 Mart 1987 tarihinde Los Angeles’de doğmuştur. Çoğu zaman "Ke$ha" olarak tanıtılan Kesha, 2007'den beri müzik dünyasında yer almaktadır. Kesha’nın 2 erkek kardeşi var. Kesha’nın ve kardeşlerinin babası belli değil annesi Pebe Sebert öyle söylemiş. Kesha'nın küçüklüğü maddi sıkıntılar içinde geçmiş.
Daha 18 yaşındayken Amerikalı süper prodüktör Dr. Luke ile plak ve yayıncılık şirketi ile anlaşma imzaladı. 2008 yılında Britney Spears'ın Circus albümünde yer alan "Lace and Leather" şarkısında arka vokalde yer alan Kesha, yine aynı yıl Katy Perry'nin liste başı şarkısı "I Kissed a Girl"ün video klibinde yer aldı. Kesha yine The Veronicas'ın "This Love" adlı şarkısının sözlerini yazdı. Kesha, Tik Tok adlı hit şarkının sahibidir. Bu şarkıyla ülkemizde dahil birçok ülkeyi kasıp kavurmuştur.

Paris Hilton'un ''Nothing in the world'', The Veronicas'ın ''This Love'' şarkılarında da Kesha'nın imzası vardır.

Aslında Kesha'nın ilk çıkış şarkısı ''Backstabber'' olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Fakat sonradan verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olmasına karar verildi. Perez Hilton daha sonra Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

2009 yılında Amerikalı rap şarkıcısı Flo Rida ile yaptığı Right Round adlı düet, Amerika'da bir hafta içinde 630,000 kez indirilerek, Amerikan müzik tarihinde bir hafta içinde dijital olarak en çok indirilen şarkısı oldu.

1 Ocak 2010 tarihinde yayımladığı “Animal” adlı ilk solo albümü, Amerikan albüm listesinde bir numaradan giriş yaptı. Bu albümden çıkan ilk tekli Tik Tok da aynı şekilde Amerikan müzik listesinde bir numarada yer aldı. Sanatçı, ikinci tekli olarak 3oh!3 ile beraber kaydettiği “Blah Blah Blah” adlı şarkıyı seçti.

Kesha'nın ilk ödülü, 2010 yılında aldığı MTV EMA - En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüdür. Ayrıca bunun dışında 5 Adet Billboard Ödülü de vardır. Kesha sahne performanslarına da çok önem veriyor ve bunun için çok çalışıyor.

Kesha, kendisine has tarzı olan şarkıcılardan biridir. Genelde eleştirmenler tarafından rüküş olarak seçilse de, Kesha bunu kendisine dert etmiyor. Turkuaz mavisi Ruj, Kesha'nın olmazsa olmazı! Her zaman çantasında rujunu eksik etmediğini belirten Kesha, en sevdiği ruj renginin de turkuaz mavisi olduğunu söylüyor. Kesha'nın yüzü çilli. Fakat Kesha, yaptığı makyajla çillerini kapatmak yerine onların daha da güzel gözükmesini sağlıyor. Özellikle konserlerinde göz boyası sürmeyi ihmal de etmiyor. Kıyafetlerini seçerken de tek bir elbise giymek yerine, birçok parçadan oluşan kıyafetleri giymeyi tercih ediyor.

Uzun süre yeme bozukluğu ve bulimia sorunları ile mücadele eden Kesha, Ekim 2014'te herkesi şok eden bir açıklama yaptı. 10 yıldır birlikte çalıştığı prodüktör Dr. Luke'un ona zorla uyuşturucu verdiğini, tecavüz ettiğini; yıllar boyunca psikoloijk ve fiziksel şiddete uğradığını iddia etti. Yaşadığı bu sorunların yeme bozukluğu problemine yol açtığını söyledi. Bununla da kalmadı, bir dava açarak konuyu yargıya taşıdı ve tüm bu sebepler yüzünden Dr. Luke ile olan anlaşmasının feshini talep etti.

Dr. Luke tüm suçlamaları reddetti, bu suçlamaların aralarındaki anlaşmayı bozduğunu iddia ederek karşı bir dava açtı. Prodüktörün avukatları, Kesha'nın 2009 yılında kendi el yazısıyla yazdığı bir doğum günü kartını mahkemeye sundu. Bu kartta "En çekici yapımcıya. Hayallerimi gerçekleştirmeme yardım ettiğin için teşekkür ederim. Seni seviyorum." yazıyordu. Ayrıca Kesha'yla ve annesiyle olan yazışmalar da aralarının ne kadar iyi olduğunu göstermek için delil olarak verildi. Ayrıca Kesha'ya talip olan başka bir firma olduğunu, suçlamaların bu sebeple uydurulduğunu da iddia ettiler.

Kesha, Sony şirketiyle olan 6 albümlük anlaşması sebebiyle hiçbir şekilde başka bir firmadan albüm çıkaramaz, kendi adını kullanarak müzik, konser, reklam anlaşması yapamaz. Anlaşması gereği yeni albümlerini Sony müzikte Dr. Luke ile birlikte çalışarak yapmak zorunda. Sorun da bundan çıkıyor zaten. Kesha'nın avukatı "Bu tip sözleşmeler, sanatçıların yeni bir şey yapması içindir. Ancak şu an şirketi Kesha'nın ne yeni bir albüm çıkarmasına yardımcı oluyor, ne de gitmesine izin veriyor." diyor. Kesha sözleşmesi gereği hiçbir müzik çalışması yapamıyor, konser veremiyor.

New York Üst Mahkemesi, anlaşmanın bozulmasının Dr. Luke ve Sony şirketine zarar verebileceğine karar verdi. Dr. Luke; "Kesha'nın kariyeri için 60 milyon dolar yatırım yaptım. Kontratının gerekliliklerini bensiz yerine getirmesine izin verdim." dedi. Yani Kesha aynı şirkette Dr. Luke ile çalışmadan da yeni albüm yapabilirdi. Ama o bunu reddetti, çünkü Sony ile yapacağı yeni bir albümün promosyonunun yeterince yapılmayacağını düşünüyordu. Ayrıca yıllar önce menajerine açtığı bir davada yemin altında Dr. Luke'un yanında yer aldığı sözlerin olduğu ifadesi, bu davayı kaybetmesine neden oldu.

Her şey başa döndü, Kesha yine Sony şirketindeki 6 albümlük anlaşmasına uymak zorunda. Öte yandan artık Sony ona yeni albüm yapsa da, özellikle promosyon yapılmayacağı; kariyerinin bu şekilde bitirileceği de konuşuluyor. Şu an kullamadığı adından vazgeçen ve doğum adı Kesha Rose'u kullanarak bir çıkış yolu arayan Kesha'ya hem hayranlarından, hem de bir çok ünlüden destek geldi. Destekçiler arasında kariyerinin başında yakın arkadaşı olan Katy Perry'nin olmaması dikkat çekti.

Yer aldığı çalışmalar:
2009: "Right Round" (Flo Rida ve Kesha)
2009: "Touch Me" (Flo Rida ve Kesha)
2009: "My First Kiss" (3oh!3 ve Kesha)

Stüdyo albümleri :
2010 - Animal
2012 - Warrior
2017 - Rainbow
2020 - High Road

Filmleri :
2005 - Bravo Supershow
2012 - Katy Perry: Part of Me
2016 - Nashville (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Kesha Rose Sebert videoları

Tüm Kesha Rose Sebert videoları

Kesha Rose Sebert için yapılan aramalar

Kesha Rose Sebert, Kesha Rose Sebert biyografi, Kesha Rose Sebert hayatı, Kesha Rose Sebert özgeçmişi, Kesha Rose Sebert hakkında, Kesha Rose Sebert doğum yeri, Kesha Rose Sebert fotoğraf, Kesha Rose Sebert video, Kesha Rose Sebert resim, Kesha Rose Sebert kimdir?, Kesha Rose Sebert kaç yaşında?, Kesha Rose Sebert nereli, Kesha Rose Sebert memleketi