FB TW PIN NWS
BioRank 8632

Kerem Gönlüm

Doğum tarihi : 22.Kasım.1977
Kerem Gönlüm kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Basketbolcu
Kerem Gönlüm doğum yeri : İskenderun

Kerem Gönlüm Biyografisi

1977 İskenderun doğumlu Efes Pilsen Spor Klübü ve Türk Milli Basketbol Takımı forvet oyuncusu.
Merhum saz sanatçısı Özay Gönlüm'ün öz yeğeni olan Kerem Gönlüm, 22 Kasım 1977'de İskenderun'da dünyaya geldi. Basketbol hayatına 15 yaşında İskenderun Demir-Çelik'te başladı.

Geç sayılabilecek bir yaşta basketbola başlayan oyuncu, 1997-1998 sezonunda TED Kolejliler'e transfer oldu. 1998-1999 sezonunda A takımına çıkarak 1. ligde forma giydi. 2 sene TED Ankara Koleji'nde oynadıktan sonra 6 sene formasını giyeceği Ülkerspor'a gidiyordu.

2004 yazında Milli Takım ile Dream Team arasında oynanan maçta Greg Popovich tarafından beğenilen oyuncu, NBA takımlarından San Antonio Spurs'ten transfer teklifi aldı ancak klübü Ülkerspor gitmesine izin vermeyince transfer gerçekleşmedi. Bu gelişmeden bir sene sonra, 2005-2006 sezonu başında Efes Pilsen'e transfer oldu.

Şut yeteneği orta düzeyde olmasına rağmen, savunmada mücadeleci yapısı ve ribaund yeteneği ile Türk basketbolunun önemli uzun oyuncularından biri olan Kerem Gönlüm, halen Efes Pilsen forması giymektedir.

Basketbola başladığı dönemi şöyle anlatıyor;

Basketbola diğer oyunculara göre geç sayılabilecek bir yaşta başladım ve ilginç bir hikayem var. 1995 yılında bir konser sırasında Ankara’da Şekerspor antrenörüyle tanıştım ve bana “Şekerspor’da oynamak ister misin?” diye sordu. Ben de üniversite harçlığım çıkar diye bu teklifi kabul ettim ve bu şekilde başlamış oldum.


Kaynak:Biyografi.info

Kerem Gönlüm için yapılan aramalar

Kerem Gönlüm, Kerem Gönlüm biyografi, Kerem Gönlüm hayatı, Kerem Gönlüm özgeçmişi, Kerem Gönlüm hakkında, Kerem Gönlüm doğum yeri, Kerem Gönlüm fotoğraf, Kerem Gönlüm video, Kerem Gönlüm resim, Kerem Gönlüm kimdir?, Kerem Gönlüm kaç yaşında?, Kerem Gönlüm nereli, Kerem Gönlüm memleketi