FB TW PIN NWS
BioRank 326

Kenan Erçetingöz

Doğum tarihi : ??.??.1962
Kenan Erçetingöz kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Kenan Erçetingöz doğum yeri : İzmir

Kenan Erçetingöz Biyografisi

Aykut Işıklar ile birlikte magazin denince ilk akla gelen isimlerdendir.

Kenan Erçetingöz, 1962 yılında İzmir’de İzmir’li fakir bir ailenin dört çocuğundan en küçüğü olarak doğmuştur. Babası Fikret Erçetingöz, annesi Bilen Erçetingöz’dür. 17 yaşında iken babasından yediği bir tokat yüzünden İzmir’deki evlerini terk edip İstanbul’a gitmiştir.

İstanbul’a ilk gittiği aylarda tesadüfen tanıştığı Işık evlerinde kaldı. O sıralarda da Mimar Sinan üniversitesini kazandı. Okurken okulu dondurup tekrar İzmir'e döndü, bir yıl sonra İstanbul’a gelerek okuluna devam etti.

Kenan Erçetingöz, 1980 yılında Şişli’deki Yeni Asır’ın bürosuna giderek iş istedi gece bekçisi olarak çalışmaya başladı. Gündüz okula gitti, akşam da gelip ortalığı temizleyip, bekçilik yapıyordu. Bu arada teleks yazmayı, fotoğraf banyosunu öğrendi. Orada bir polis muhabiri vardı. Bir gece “Ben eve gidiyorum, telsizi dinle, haber çıkarsa bana haber ver” dedi. İşte o an şans kapıyı çalmıştı. O gece denize düşen birilerinin resimlerini çekerek haber müdürünün gözüne girdi. Ve gece muhabiri olarak işe aldılar. Bundan sonra da okulu bıraktı.

Yeni Asır gazetesinin Şişli bürosunda Gece polis muhabiri olarak çalışırken 1985 yılında Sabah gazetesi kurulunca Zafer Mutlu’nun isteği ile Sabah gazetesine magazin muhabiri olarak geçti. Sonra da magazin müdürü oldu.

Kenan Erçetingöz, Sabah gazetesine ilk Şamdan ekini yaparak, gazetelerde bir çığır açmıştır.

Türk televizyon kanallarında, ekrana ilk lap top’u çıkarttığı için adı “lap top’lu adam” olarak anıldı.

Kenan Erçetingöz, gazetecilik ve televizyon programları yapmakta ve 2000 yılında Türkiye’nin ilk magazin sitesi olarak kurduğu gecce.com’un sahibidir. Ayrıca GECCE.COM'un düzenlediği ‘Gecce Mekan Oscar’ları’ adı altında 2000 yılından beri yeme, içme ve eğlence hayatına yön veren popüler adreslerle işletmecilerine ödül veriliyor.

2008 yılında Televizyonlarda “Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze” adlı ünlülerin konuk olduğu bir sohbet programı da yapan Kenan Erçetingöz, “Gecce Yaz Rehberi” adında yılda iki kez çıkan Türkiye’nin Yaz ve Kış mekanlarını tanıttığı bir dergi çıkarmaktadır.

2012 yılında her hafta Salı geccesi Bloomberg HT'de "Kenan Erçetingöz'le 60 Dakika” programını yaptı.

Kenan Erçetingöz’ün ilk eşi Birsen Erçetingöz’den Levent adında bir oğlu vardır. Daha sonra oyuncu Burcu Kıratlı’nın annesi Gül Hanım ile 1995 yılında evlendi. Burcu Kıratlı’nın üvey babasıdır.

Ödülleri :
2013 - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi ödülleri "Yılın Magazin Gazetecisi" ödülü


Kaynak:Biyografi.info

Kenan Erçetingöz videoları

Tüm Kenan Erçetingöz videoları

Kenan Erçetingöz için yapılan aramalar

Kenan Erçetingöz, Kenan Erçetingöz biyografi, Kenan Erçetingöz hayatı, Kenan Erçetingöz özgeçmişi, Kenan Erçetingöz hakkında, Kenan Erçetingöz doğum yeri, Kenan Erçetingöz fotoğraf, Kenan Erçetingöz video, Kenan Erçetingöz resim, Kenan Erçetingöz kimdir?, Kenan Erçetingöz kaç yaşında?, Kenan Erçetingöz nereli, Kenan Erçetingöz memleketi