FB TW PIN NWS
BioRank 3621

Kadir Doğulu

Doğum tarihi : 19.Nisan.1982
Kadir Doğulu kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Kadir Doğulu doğum yeri : Mersin

Kadir Doğulu Biyografisi

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 tarihinde Mersin’de beş çocuklu bir ailenin 2 numara oğlu olarak doğmuştur. Asıl adı Abdulkadir Doğulu’dur. Annesi ev hanımı, babası Rasim Doğulu işçi emeklisi idi. Kadir Doğulu’nun bir menajerlik şirketi var. İmaj danışmanlığı da yapan abisi, Kemal Doğulu; Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imajlarını baştan aşağıya tasarladı. Kadir Doğulu, ortaokul ve lise yılları çalışarak geçti.
2000 yılında İstanbul’a ağabeyinin yanına geldi. Önce Beyoğlu Frape’de işe girdi. Ardından Refika’da çalıştı. Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı. Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki yemekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi. İki sene işletmecilik yaptı.

O dönemde abisi aracılığıyla Hande Yener’le tanıştı. Kısa bir süre sonra bu tanışıklık aşka dönüştü.

Şarkıcı Hande Yener ile ortak olarak Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Harbiye’deki Piyasa isimli gece kulübünü işletti.

Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okudu.

2010 yılında “Küçük Sırlar” dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 yılında Gani Müjde'nin senaryosunu yazdığı “Pis Yedili” adlı dizide oynadı.

2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı “Fatih-Harbiye” adlı dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte başrol oynadı.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, “Star Işığı X Factor” adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Aydın, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yaptı.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile dolaşmaktan hoşlanıyor.

2015 yılının Ocak ayında Star Tv’de gösterime girecek olan "Ve Kazanan" yarışmasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 yılında Atv ekranlarında oynayacak olan "Sevdam Alabora" adlı dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.

8 Temmuz 2016 tarihinde Neslihan Atagül ile evlendi.

2016 yılında "Bana Sevmeyi Anlat" dizisinde Kadir Doğulu, Seda Bakan, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Babamın Günahları (Ozan)(TV Dizisi)
2016 - Bana Sevmeyi Anlat (Alper) (TV Dizisi)
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Mehmet Giray Han) (TV Dizisi)
2015 - Beyaz Gece (Rüzgar)(TV Dizisi)
2015 - Sevdam Alabora (Gökhan)(dizi)
2013 - Fatih-Harbiye (Macit)(dizi)
2013 - Bir Hikayem Var (Mert)( sinema)
2011 - 2012 - Pis Yedili (Bayrampaşalı Güney)(dizi)
2010 - Çakıl Taşları (Ali)(TV Dizisi)
2010 - 2011 - Küçük Sırlar (Ali)(dizi)


Kaynak:Biyografi.info

Kadir Doğulu hakkında haberler

  • Kemal Doğulu hastanede 16 Haziran 2016 Kemal Doğulu hastanede

    Kemal Doğulu hastanede Beyoğlu’nda Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi Vişne Sokak’taki evinden dün akşam çı...

Tüm Kadir Doğulu haberleri

Kadir Doğulu için yapılan aramalar

Kadir Doğulu, Kadir Doğulu biyografi, Kadir Doğulu hayatı, Kadir Doğulu özgeçmişi, Kadir Doğulu hakkında, Kadir Doğulu doğum yeri, Kadir Doğulu fotoğraf, Kadir Doğulu video, Kadir Doğulu resim, Kadir Doğulu kimdir?, Kadir Doğulu kaç yaşında?, Kadir Doğulu nereli, Kadir Doğulu memleketi