FB TW PIN NWS
BioRank 3704

Kaan Çaydamlı

Doğum tarihi : ??.??.1964
Kaan Çaydamlı kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Kaan Çaydamlı doğum yeri : İstanbul

Kaan Çaydamlı Biyografisi

Kaan Çaydamlı,1964, İstanbul doğumlu, Kıbrıslı mühendis, yayıncı ve fotoğraf sanatçısı olarak biliniyor. 1986 yılında İTÜ inşaat fakültesini bitirdi ve 13 yıl mühendis olarak çeşitli projelerde tasarımcı ve uygulamacı olarak çalıştı. Aile firması hala daha bu işleri yapıyor.
1989 yılında ALTIKIRKBEŞ YAYINLARI’nı kurdu. Yirmi yılı aşkın süredir yayıncılık hayatına devam eden bu oluşum, bugüne kadar 300’ün üzerinde farklı kitap ve çok sayıda dergi yayınladı. Birçok yazarı ilk defa Türk okuruyla buluşturan bu marka, çok sayıda etkinlik ve film de üreterek farklı bir yayıncılık anlayışını oluşturdu.

1990'lı yılların başında ilk fotoğrafları sergilenen Kaan Çaydamlı çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. Yurtdışında çok sayıda özel çağrılı sergide fotoğrafları sergilendi. Enis Batur’un metinlerini yazdığı SON KARE isimli projesi kitap olarak yayımlandı ve çeşitli ülkelerde sergilendi. 2011 yılında yayınlanan KTN (Kişisel Toplantı Notları) isimli kitabı çok satanlar listelerine girdi. 2013 yılında Mete Avunduk ile birlikte yazdığı Kitab_ı Mente isimli kitabı yayınlandı.

1995 yılında Kent FM'de ‘Gece Fanzini’ ve ‘Kitapsız’ isminde iki program yapmaya başladı. Bu yıllarda Mete Avunduk’la tanıştı ve radyo macerası birlikte yaptıkları BNRP isimli ‘night caller’ formatlı bir programdan ‘KAYBEDENLER KULÜBÜ’ isimli bir programa dönüşerek uzun yıllar çok dinlenenler arasında yer aldı. Kendine ait bir kültür yaratan bu program, 2000’li yılların başında Kent FM'in kapanmasıyla birlikte son buldu, ama etkileri ve takipçileri hiç eksilmeden bugünlere kadar ulaştı.

Bu program 2011 yılında eski radyo kayıtlarından ve programcıların hayatından derlenen bir uzun metraj film olarak çekildi ve yılın en çok ses getiren filmi oldu.

Filmleri :
2011 - Kaybedenler Kulübü (Film)
2010 - Yaşamın Üç Karesi (Kısa film)
2008 - Devrim Arabaları (Mr. Burt) (Film)
2008 - Uluma (Kısa film) (Mehmet Ada Öztekin'le birlikte yapımcısı olduğu kısa filmde kendisiyle yapılan röportajla da yer almaktadır.)
2004 - Buruk a'cı (Kısa film)
2003 - Demirhan Baylan (Video klip)

Kitapları :
2014 - Mustafa Nusa'nın Hikayesi
2014 - KTN - Kişisel Toplantı Notları
2014 - Kitab-ı Mente (Kaan Çaydamlı , Mete Avunduk)
2011 - Son Kare (Kaan Çaydamlı , Enis Batur )


Kaynak:Biyografi.info

Kaan Çaydamlı kitapları

Tüm Kaan Çaydamlı kitapları

Kaan Çaydamlı için yapılan aramalar

Kaan Çaydamlı, Kaan Çaydamlı biyografi, Kaan Çaydamlı hayatı, Kaan Çaydamlı özgeçmişi, Kaan Çaydamlı hakkında, Kaan Çaydamlı doğum yeri, Kaan Çaydamlı fotoğraf, Kaan Çaydamlı video, Kaan Çaydamlı resim, Kaan Çaydamlı kimdir?, Kaan Çaydamlı kaç yaşında?, Kaan Çaydamlı nereli, Kaan Çaydamlı memleketi