FB TW PIN NWS
BioRank 6691

İsmet Berkan

Doğum tarihi : 10.Haziran.1964
İsmet Berkan kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Gazeteci
İsmet Berkan doğum yeri : İstanbul

İsmet Berkan Biyografisi

Radikal gazetesinin eski genel yayın yönetmeni ve köşe yazarı, mesleğini Hürriyet Gazetesi yazarı olarak sürdürmektedir.

İsmet Berkan, 10 Haziran 1964 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Gazetecilik Enstitüsü mezunu ilk kadın gazetecilerinden Necla Tümay Berkan’dır.

İsmet Berkan, mesleğe neredeyse çocuk denecek yaşta başladı. 14 yaşında Cumhuriyet gazetesine ilk adımını atan Berkan, 1978'den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı.

Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaptı. Aynı zamanda, Hürriyet gazetesinde de medya ile ilgili bir köşe hazırladı. Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde Yazı işleri müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl'dan ayrıldıktan sonra Posta Gazetesi'nde köşe yazarlığına devam etti.

Radikal Gazetesi kurulduktan sonra burada Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi. 2010 yılında Radikal'deki görevinden ayrıldı. Berkan, mesleğini Hürriyet Gazetesi yazarı olarak sürdürmektedir.

İsmet Berkan, evlidir ve iki çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

İsmet Berkan kitapları

Tüm İsmet Berkan kitapları

İsmet Berkan için yapılan aramalar

İsmet Berkan, İsmet Berkan biyografi, İsmet Berkan hayatı, İsmet Berkan özgeçmişi, İsmet Berkan hakkında, İsmet Berkan doğum yeri, İsmet Berkan fotoğraf, İsmet Berkan video, İsmet Berkan resim, İsmet Berkan kimdir?, İsmet Berkan kaç yaşında?, İsmet Berkan nereli, İsmet Berkan memleketi