FB TW PIN NWS
BioRank 3132

İbrahim Çelebi

Doğum tarihi : 02.Ocak.1966
İbrahim Çelebi kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Siyasetçi
İbrahim Çelebi doğum yeri : Keskin ilçesi, Kırıkkale

İbrahim Çelebi Biyografisi

7 Eylül 2011 tarihinde yeniden kurulan Anavatan Partisi'nin 11 Eylül 2011 tarihinden itibaren görevdeki ilk genel başkanıdır.

İbrahim Çelebi, 2 Ocak 1966 tarihinde Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Keskin ilçesinde okuduktan sonra Kırıkkale Lisesi'den mezun oldu. Anadolu Üniversitesi iş idaresi bölümünden mezun oldu.

İbrahim Çelebi, 1983 yılında (ANAP) Anavatan Partisi’nin kuruluşundan bu tarafa partinin çeşitli kademelerinde görev almış, sırası ile Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı ve 2009 yılındaki ANAP-DP birleşmesine kadar bir süre Salih Uzun'un genel başkanlığı döneminde Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

2009 yılında kapatılan Anavatan Partisini 2 sene sonra birkaç arkadaşıyla beraber tekrar açılmasını sağlayarak 2011 yılında Kurucu Genel Başkanlığını üstlendi. 7 Eylül 2011 tarihinde yeniden kurulan Anavatan Partisi'nin 11 Eylül 2011 tarihinden itibaren görevdeki ilk genel başkanıdır.

İbrahim Çelebi, 1988 yılından beri Gıda Hizmet ve Turizm alanlarında ticari hayatını sürdürmektedir. Sosyal alanda da; Kırıkkale Spor As Başkanlığı, Keskin Spor İkinci Başkanlığı, Kırıkkale Esnaf Odalar Birliği [KESOB] Başkan Vekilliği, Bakkallar Odası Başkanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Mesleki Eğitim Birimi Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmıştır.

İbrahim Çelebi, Çiğdem Çelebi ile evlendi. Metehan Çelebi, Çağatayhan Çelebi, Seyhan Selin Çelebi adlarında 3 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Çelebi videoları

Tüm İbrahim Çelebi videoları

İbrahim Çelebi kitapları

Tüm İbrahim Çelebi kitapları

İbrahim Çelebi için yapılan aramalar

İbrahim Çelebi, İbrahim Çelebi biyografi, İbrahim Çelebi hayatı, İbrahim Çelebi özgeçmişi, İbrahim Çelebi hakkında, İbrahim Çelebi doğum yeri, İbrahim Çelebi fotoğraf, İbrahim Çelebi video, İbrahim Çelebi resim, İbrahim Çelebi kimdir?, İbrahim Çelebi kaç yaşında?, İbrahim Çelebi nereli, İbrahim Çelebi memleketi