FB TW PIN NWS
BioRank 4635

Hayri Küçük

Doğum tarihi : ??.??.1920
Hayri Küçük kaç yaşında : 104
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Menajer
Hayri Küçük doğum yeri : Bursa

Hayri Küçük Biyografisi

Organizatör

“Allah büyük, Hayri küçük”

Hayri Küçük, 1920 yılında Bursa’da doğmuştur. Asıl adı Hayri Sarıoğlu'dur. İlkokul üçüncü sınıfta okulu bıraktı. Dokuz yaşından itibaren 17 yıl tel cambazı olarak çalıştıktan sonra, bir buçuk yılda İtalya ve Bulgaristan’da cambazlık yaptı.

Hayri Küçük, daha on bir yaşındayken, çalıştığı cambazhaneden pay almaya başlar, on üç yaşında ise cambazhanenin ortağı olur. Yaşı küçük olduğu için kendisine ‘küçük’ lâkabı takılır. Hayri Küçük olarak anılmaya başlar. 1941 yılında Hayri Küçük Tiyatrosu’nu kurar. Birçok şehre turne yapar.

1950li yılların sonlarında Bursa’nın bayram yeri Pınarbaşı’nda panayırlarda birkaç bayram orada çadır tiyatrosu kurmuş, tel cambazı olarak akrobatlık yapmıştır. Daha sonra Devlet Tiyatrosu binasının alt katındaki eğitim araçları salonunu Hayri Küçük Tiyatrosu adıyla eğlence merkezi yapmıştır. 1957 yılında tiyatrosunda dansöz Nana (Ayşe Nana) sahneye müstehcen çıktığı için Bursa Cumhuriyet Savcılığına ikaz edildi. Hayri küçük ayrıca çadır tiyatrosuyla turneler yaparak Anadolu’yu da gezdi.

1966 yılında yaptığı Anadolu turnesinde; Türkiye - Çekoslavakya maçında kalecilik yapan ve 6 gol yiyen milli kaleci Varol Ürkmez de vardı.

Tiyatrolarla birlikte menajerlik hayatı başladı. Emel Sayın, Gönül Akkor, Ayşe Tunalı, Bülent Ersoy gibi şarkıcıların menajerliğini yaptı.

Bursa’dan sonra İstanbul’a giden Hayri Küçük, burada da ilginç uygulamalara imza attı. Üstat Münir Nurettin Selçuk’u gazino sahnesine çıkardı. 1975 yılında Zeki Müren’li kadro ile Almanya’da 13 Haziran 1975 tarihinde Berlin’de, 14 Haziran’da Frankfurt ve 15 Haziran’da da Münih’te üç konser verdi.

1976 yılında İzmir Fuarı’nda Filiz Akın’ı assolist olarak sahneye çıkardı.

İlk evliliğini 23 yaşında yapan Hayri Küçük, 21 kere nikâh masasına oturmuş. 1971 yılında Gönül Akkor ile evlenen Hayri Küçük, 1975 yılında 16. eşi Ayşe Tunalı ile evlendi. 1984 yılında 17. Nikâhını eski dans kraliçesi Selma Meriç’le, 18. Nikâhını 76 yaşındaki Müyesser Kılıç’la 1997 yılında kıymış.

Hayri Küçük’ün yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgi yoktur.

Kaynak:Biyografi.info

Hayri Küçük için yapılan aramalar

Hayri Küçük, Hayri Küçük biyografi, Hayri Küçük hayatı, Hayri Küçük özgeçmişi, Hayri Küçük hakkında, Hayri Küçük doğum yeri, Hayri Küçük fotoğraf, Hayri Küçük video, Hayri Küçük resim, Hayri Küçük kimdir?, Hayri Küçük kaç yaşında?, Hayri Küçük nereli, Hayri Küçük memleketi