FB TW PIN NWS
BioRank 8281

Hayrettin Güngör

Doğum tarihi : ??.??.1965
Hayrettin Güngör kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Hayrettin Güngör doğum yeri : Göksun, Kahramanmaraş

Hayrettin Güngör Biyografisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş Göksun ilçesinde doğmuştur. İlçedeki ilk, orta ve lise eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Kamu yönetimi dalında yüksek lisans yaptı.

Hayrettin Güngör, Mali Müşavirlik yaptı ve Vakıflar Bankasında mali analist olarak çalıştı.

1990 yılında Stajyer Kontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığı’nda Kontrolör, Başkontrolör ve Kontrolörler Başkanı olarak görev yaptı. 2006-2009 yılları arasında Devlet Muhasebe Standartları Kurulu üyeliği de yaptı.

2016-2017 yıllarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2008-2018 yılları arasında Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 9 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine atandı. Kamu mali yönetim projesi ve yerel yönetimlerin yapılanması ile yeni büyükşehir belediyelerinin kurulmasını düzenleyen kanunun hazırlık çalışmalarında yer aldı ve Türkiye Belediyeler Birliği adına öneriler hazırladı. 64 ve 65. Hükümetler tarafından yürütülen belediyelerin sorunları ve öneriler çalışmasında aktif rol aldı ve Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri düzeyinde sunumlar yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Uyum Komisyonu (Yerel Yönetimler) çalışmalarında görev aldı.

“İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi”, “İl Özel İdaresi Mevzuatı”, “Belediye Bütçeleri Nasıl İzlenir?”, “Belediyenin Organları Meclis, Encümen ve Başkan”, “Belediye Teşkilatı ve Personel İstihdamı”, “Belediyelerde Borçlanma ve İktisadi Girişimler” ve “Belediyelerin Genel Bütçe Payları: Analiz-Sorunlar-Öneriler” isimli yedi kitabı ve çeşitli dergilerde yönetim ve yerel yönetimler üzerine yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Ayrıca kurum ve kuruluşların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliğinin üye olduğu veya proje yürüttüğü uluslararası yerel yönetim örgütleri ve ülkelerin yurtdışında yapılan çok sayıda çalışma ve toplantılarına katıldı.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı oldu.

Hayrettin Güngör, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

18 Haziran 2019 tarihinde Tarihi Kentler Birliği Başkanı seçildi.

Hayrettin Güngör, evlidir ve eğitimci olan eşi Leyla hanımdan iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Bulunduğu Siyasi Partiler :
2018 - ----- - Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)

Kitapları :
İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi
İl Özel İdaresi Mevzuatı
Belediye Bütçeleri Nasıl İzlenir?
Belediyenin Organları Meclis, Encümen ve Başkan
Belediye Teşkilatı ve Personel İstihdamı
Belediyelerde Borçlanma ve İktisadi Girişimler
Belediyelerin Genel Bütçe Payları: Analiz-Sorunlar-Öneriler


Kaynak:Biyografi.info

Hayrettin Güngör için yapılan aramalar

Hayrettin Güngör, Hayrettin Güngör biyografi, Hayrettin Güngör hayatı, Hayrettin Güngör özgeçmişi, Hayrettin Güngör hakkında, Hayrettin Güngör doğum yeri, Hayrettin Güngör fotoğraf, Hayrettin Güngör video, Hayrettin Güngör resim, Hayrettin Güngör kimdir?, Hayrettin Güngör kaç yaşında?, Hayrettin Güngör nereli, Hayrettin Güngör memleketi