FB TW PIN NWS
BioRank 2011

Havva Kopan

Doğum tarihi : 16.Mart.1965
Havva Kopan kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Havva Kopan doğum yeri : Giresun

Havva Kopan Biyografisi

Havva Kopan, 16 Mart 1965 tarihinde Giresun’da doğmuştur. Giresun’dan İstanbul’a sinema oyuncusu olmak için gitti. Hayriye adında kız kardeşi vardır.
Havva Kopan, 1985 yılında bir gazetenin fotoroman güzeli yarışmasında birinci olduktan sonra artistlik ve şarkıcılık yapan, “Olay Oldu” adında bir albüm de çıkardı.

Gazino sahnelerinde yaptığı şarkıcılıklarla kazandığı para ile İstanbul’da 3, Bodrum’da 2, İzmir’de 4 daire alarak geleceğini garanti altına aldı.

1986 yılında yapımcılığını Selim Soydan’ın yaptığı “Unutursun Diye” adlı sinema filminde Burcu karakterini canlandırırken Ümit Besen ile başrolde oynadı.

1986 yılında “Suçlu Kim” adlı sinema filminde Yıldıray Çınar, Yılmaz Köksal, Abdullah Yüce, Nuran Aksoy, Adnan Mersinli, Necati Er, Havva Kopan, Semra Poyraz, Aydın Haberdar, Erol Tezeren ile birlikte rol aldı.

Havva Kopan, Malatyaspor'un eski başkanı Nurettin Güven ile birlikte oldu.

Havva Kopan’ın Yiğit adında bir oğlu vardır.

Havva Kopan, 7 ekim 1989 tarihli Milliyet gazetesinde çıkan bir habere göre "Bugüne kadar beraber olduğum futbolcuları biraraya getirsem Türkiye'nin en güçlü takımını oluştururdum. tabii bu takımın başkanı da Malatyaspor kulübü eski başkandı Nurettin Güven olur." açıklamasını yapmış.

Albümleri :
2002 - Olay Oldu

Filmleri ve Dizileri :
1997 - Aşk Çıkmazı (Tv Filmi)
1986 - Suçlu Kim (Sinema Filmi)
1986 - Unutursun Diye (Burcu) (Video)


Kaynak:Biyografi.info

Havva Kopan için yapılan aramalar

Havva Kopan, Havva Kopan biyografi, Havva Kopan hayatı, Havva Kopan özgeçmişi, Havva Kopan hakkında, Havva Kopan doğum yeri, Havva Kopan fotoğraf, Havva Kopan video, Havva Kopan resim, Havva Kopan kimdir?, Havva Kopan kaç yaşında?, Havva Kopan nereli, Havva Kopan memleketi