FB TW PIN NWS
BioRank 6502

Güngör Mengi

Doğum tarihi : 19.Ocak.1940 Ölüm tarihi : 16.Şubat.2023
Güngör Mengi kaç yaşında öldü : 83
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Gazeteci, Yazar
Güngör Mengi doğum yeri : Bayramiç, Çanakkale
Ölüm yeri : İzmir

Güngör Mengi Biyografisi

Güngör Mengi, 19 Ocak 1940 tarihinde Çanakkale, Bayramiç’de doğmuştur. Annesinin adı Feraset, babasının adı Halit Mengi’dir. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'den mezun oldu.
1959 yılında “Demokrat İzmir” gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1964-1971 yılları arasında Ege bölgesinde yayınlanan, İzmir'de basılan Yeni Asır gazetesinde haber müdürü olarak görev yaptı. 1971 yılında Yeni Asır gazetesinden ayrıldıktan sonra Devir gazetesine geçen Mengi, bu gazetede bir yıl boyunca yazı işleri müdürlüğü yapmasının ardından yeniden Yeni Asır gazetesine döndü. 1972-1987 yıllarında Yeni Asır gazetesinde başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Daha sonra Sabah gazetesine transfer oldu.

Sabah gazetesinde murahhas üyelik ve yazarlık ve daha sonra başyazarlık yapmıştır. Sabah gazetesinden de ayrılıp, 2002 yılında gazeteci iş arkadaşlarıyla beraber ekonomik olarak bağımsız olma iddiasındaki Vatan gazetesini kurmuş ve başyazar olarak görev yapmıştır.

Güngör Mengi, 1962 yılında ilk evliliğini Gülen Tözün ile yapmış ve bu evlilikten Gülgün ve Cem isminde iki çocuğu vardır. Eşi vefat etmiştir. Güngör Mengi, 1992 yılında gazeteci yazar Ruhat Mengi (Ünaldı) ile ikinci evliliğini yapmıştır.

Güngör Mengi, 16 Şubat 2023 tarihinde İzmir'de tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde 83 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Güngör Mengi için yapılan aramalar

Güngör Mengi, Güngör Mengi biyografi, Güngör Mengi hayatı, Güngör Mengi özgeçmişi, Güngör Mengi hakkında, Güngör Mengi doğum yeri, Güngör Mengi fotoğraf, Güngör Mengi video, Güngör Mengi resim, Güngör Mengi kimdir?, Güngör Mengi kaç yaşında?, Güngör Mengi nereli, Güngör Mengi memleketi