FB TW PIN NWS
BioRank 4967

Güneş Tecelli

Doğum tarihi : ??.??.1938 Ölüm tarihi : 03.Şubat.2020
Güneş Tecelli kaç yaşında öldü : 82
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Güneş Tecelli doğum yeri : Lefkoşe, Kıbrıs
Ölüm yeri :  Ankara

Güneş Tecelli Biyografisi

Yaptığı televizyon programlarıyla bir döneme damgasını vuran Güneş Tecelli, Ankara'da 4 Şubat 2020 tarihinde 82 yaşında öldü.

Güneş Tecelli, 1938 yılında Kıbrıs-Lefkoşe’de doğmuştur. Lise eğitimini Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra bir süre Yeni Sabah Gazetesi’nde çalıştı.

Daha sonra TRT’ye geçen Güneş Tecelli, spor programları hazırladı ve maç spikerliği yaptı. Aynı zamanda spor temsilciliği ve çeşitli gazetelerde TV eleştirmenliği de yapan Tecelli’nin mizahi tarzda bir eseri vardı. 70’li yıllarda, TRT’de Cenk Koray ile birlikte hazırlayıp sundukları “Telespor” programıyla da tanındı.

Güneş Tecelli, gazeteciliği bıraktıktan sonra turizm işine atıldı. Eşi Çiğdem Tecelli’yle tesadüfen keşfettikleri Marmaris Bördübet Koyu’nda Amazon Kampı kurmuştu. Tatilcilerin ‘yeryüzündeki cennet’ dedikleri Club Amazon’un işletmesini çiftin oğulları Cengiz ve Kaan devralmıştır. 

Güneş Tecelli, Çiğdem Tecelli ile evli idi. Cengiz ve Kaan adlarında iki oğlu vardır. Eşi Çiğdem Tecelli vefat ettikten bir süre sonra yeni eşi Nazmiye hanım ile evlenmiştir.

Güneş Tecelli, Ankara'da 3 Şubat 2020 tarihinde 82 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Güneş Tecelli için yapılan aramalar

Güneş Tecelli, Güneş Tecelli biyografi, Güneş Tecelli hayatı, Güneş Tecelli özgeçmişi, Güneş Tecelli hakkında, Güneş Tecelli doğum yeri, Güneş Tecelli fotoğraf, Güneş Tecelli video, Güneş Tecelli resim, Güneş Tecelli kimdir?, Güneş Tecelli kaç yaşında?, Güneş Tecelli nereli, Güneş Tecelli memleketi