FB TW PIN NWS
BioRank 3534

Giorgia Meloni

Doğum tarihi : 15.Ocak.1977
Giorgia Meloni kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Giorgia Meloni doğum yeri : Roma, İtalya

Giorgia Meloni Biyografisi

25 Eylül 2022 tarihinde yapılan erken seçimde Giorgia Meloni İtalya'nın yeni başbakanı oldu.

Giorgia Meloni, 15 Ocak 1977 tarihinde İtalya, Roma'da doğmuştur. Babası Francesco Meloni Sardunya'dan, annesi Anna Paratore Sicilya'dan gelmektedir; Vergi danışmanı olan babası, Giorgia Meloni on bir yaşındayken ailesinden ayrıldı. Arianna adında ablası vardır. Giorgia Meloni, Garbatella bölgesinde büyüdü.

Giorgia Meloni, İtalya'da milliyetçi muhafazakâr bir siyasi parti olan İtalya'nın Kardeşleri'nin lideri ve Avrupa Muhafazakârlar ve Reformcular Partisi'nin başkanı olarak görev yapan İtalyan bir gazeteci ve politikacıdır.

Giorgia Meloni, 1992 yılında 15 yaşındayken ulusal muhafazakar İtalyan Sosyal Hareketi'nin (MSI) gençlik kanadı olan Gençlik Cephesi'ne katıldı. Bu yıllarda, bakan Rosa Russo Iervolino'nun teşvik ettiği halk eğitimi reformuna karşı protestoda yer alan öğrenci koordinasyonu Gli Antenati'yi (Atalar) kurdu. 1996 yılında, MSI'nin sağcı varisi olan National Alliance'ın öğrenci hareketi Student Action'ın ulusal lideri oldu ve bu hareketi İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan Öğrenci Dernekleri Forumu'nda temsil etti. Aynı yıl Amerigo Vespucci Enstitüsü'nde diploma aldı.

Bu yıllarda Roma'nın en ünlü gece kulüplerinden biri olan Piper Club'da dadı, garson ve barmen olarak çalıştı.

1998 yılında ön seçimleri kazandıktan sonra, Roma Eyaleti üyeliğine seçilen Giorgia Meloni, 2002 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2000'de ulusal direktör seçildi ve 2004'te partinin gençlik kanadı olan Gençlik Hareketi'nin ilk kadın başkanı oldu. Daha sonra Forza İtalia partisi'ne katılıp gençlik bakanı oldu daha sonra "İtalya'nın Kardeşleri" partisinin kurucuları arasında yer aldı.

Giorgia Meloni, ayrıca Silvio Berlusconi'nin dördüncü hükümetinde Gençlik Bakanı ve Özgürlük Halkı'nın gençlik bölümü olan Genç İtalya'nın başkanı olarak görev yaptı.

Guido Crosetto ve Ignazio La Russa ile birlikte sağcı "İtalya Kardeşleri" partisinin kurucu ortağı olan Giorgia Meloni, 8 Mart 2014 tarihinde parti başkanlığına seçilmiştir. 2006 yılından beri İtalya Temsilciler Meclisi üyesidir.

Giorgia Meloni, Tv muhabiri olan erkek arkadaşı Andrea Giambruno ile birlikte yaşamaktadır ve Ginevra Giambruno (d.16 Eylül 2016) adında bir kızı vardır.

22 Temmuz 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya istifasını veren başbakan Mario Draghi'den sonra alınan kararla 25 Eylül 2022 tarihinde yapılacak erken seçimlerde Giorgia Meloni, aday oldu.

25 Eylül 2022 tarihinde yapılan erken seçimde Giorgia Meloni İtalya'nın yeni başbakanı oldu.

Kitapları :
2021 - Io sono Giorgia / Ben Giorgia’yım
2021 - Io sono Giorgia. Le mie radici le mie idee / Ben Giorgia'yım. benim köklerim benim fikirlerim
2019 - Mafia nigeriana. Origini, rituali, crimini / Nijerya mafyası. Kökenler, ritüeller, suçlar
2011 - Noi crediamo / İnanıyoruz

Partisi:
İtalya'nın Kardeşleri


Kaynak:Biyografi.info

Giorgia Meloni için yapılan aramalar

Giorgia Meloni, Giorgia Meloni biyografi, Giorgia Meloni hayatı, Giorgia Meloni özgeçmişi, Giorgia Meloni hakkında, Giorgia Meloni doğum yeri, Giorgia Meloni fotoğraf, Giorgia Meloni video, Giorgia Meloni resim, Giorgia Meloni kimdir?, Giorgia Meloni kaç yaşında?, Giorgia Meloni nereli, Giorgia Meloni memleketi