FB TW PIN NWS
BioRank 8790

Funda Kocabıyık

Doğum tarihi : ??.??.1972
Funda Kocabıyık kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu :
Funda Kocabıyık doğum yeri : Afşin ilçesi, Kahramanmaraş

Funda Kocabıyık Biyografisi

27 Ekim 2018 tarihinden itibaren Uşak Valisidir.

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde doğmuştur. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde tamamladı. 1994 yılında felsefe grubu öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi'nde göreve başladı.

Funda Kocabıyık, 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi'nde felsefe grubu öğretmenliği görevini yürüttü.

2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı'nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazanarak müfettiş yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında bakanlık müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.

Funda Kocabıyık, valilik görevi öncesinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak görev yaptı.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2018/202 sayılı kararı ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 6. Maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uşak'a vali olarak atandı.

Vali Funda Kocabıyık, eski AKP, İzmir Milletvekili Recep Kocabıyık ile evli ve iki çocuğu vardır.

İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi.

27 Nisan 2022 tarihinde İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi.

Kaynak:Biyografi.info

Funda Kocabıyık için yapılan aramalar

Funda Kocabıyık, Funda Kocabıyık biyografi, Funda Kocabıyık hayatı, Funda Kocabıyık özgeçmişi, Funda Kocabıyık hakkında, Funda Kocabıyık doğum yeri, Funda Kocabıyık fotoğraf, Funda Kocabıyık video, Funda Kocabıyık resim, Funda Kocabıyık kimdir?, Funda Kocabıyık kaç yaşında?, Funda Kocabıyık nereli, Funda Kocabıyık memleketi