FB TW PIN NWS
BioRank 4479

Ferman Toprak

Doğum tarihi : 30.Ocak.1975
Ferman Toprak kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Şarkıcı
Ferman Toprak doğum yeri : Adana

Ferman Toprak Biyografisi

Ferman Toprak, 30 Ocak 1975 tarihinde Adana’da doğmuştur. Ferman Toprak, babasından dolayı Adıyaman’ın Bezik, annesinden dolayı Şanlıurfa’nın İzol aşiretinden. Doktor olan babası Adana’ya tayin edilince, dört kardeş olan Ferman Toprak da bu şehirde dünyaya geldi.
Ama iki yıl sonra memleketlerinde toprak meselesi başladı. Aynı gün anneannesi, dedesi ve üç dayısı öldürüldü. Kan davası başladı ardından. Ferman Toprak daha yedi yaşındayken, annesiyle bindiği otomobilde yaylım ateşine tutuldu ve o korkuyu yıllarca üzerinden atamadı. 12 yaşına kadar kekeme kaldı. Kan davasında yıllar içinde tam 27 kişi öldü.

İlkokul ve ortaokulu Adana’da okudu. Liseyi de Adana’da bitirdikten sonra 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı ve Ankara’ya gitti. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak müzik alanında iş yapmak için İstanbul’a taşındı. 1997 yılında "Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim" adlı ilk albümü yayımlandı.

İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne hayatına başladı. İlk önce Beşiktaş’taki Keyifli Meyhane’de sahne aldı. 1999’da Etiler Bibita’da kendi kitlesini oluşturdu. Onu Club ve Nispet Bar izledi. Sonunda Etiler’de kendi gece kulübünü açtı. Bunu Kuruçeşme’de açtığı yazlık mekan "İnadına" takip etti. Fakat sonunda sadece sahnede olmayı tercih etti ve mekanlarını kapadı. Etiler Mansion Club’da yedi gece sahnede. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmektedir. Bütün gece süren programı üç bölümden oluşuyor: "Dikşın, ekşın, mekşın. Dıkşında slov şarkılar, mekşında orta ritmli şarkılar, ekşında herkes dans ediyor."

2008 yılında ‘Ferman Zamanı’ isimli albümünü, 2011 yılında ‘Saygılarımla’ adlı albümünü çıkardı.

Ferman Toprak, 18 Ekim 2015 tarihinde Almanya’nın Münih kentinde uzun süredir nişanlısı olan Hilal Öztürk ile sade bir nikahla evlendi.

Albümleri :
1997 - Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim
2008 - Ferman Zamanı
2011 - Saygılarımla
2013 - Hayatı Tespih Yapmışım
2015 - Çekip Gitmeyecektin & Gözüm
2017 - Saldır Moruk


Kaynak:Biyografi.info

Ferman Toprak için yapılan aramalar

Ferman Toprak, Ferman Toprak biyografi, Ferman Toprak hayatı, Ferman Toprak özgeçmişi, Ferman Toprak hakkında, Ferman Toprak doğum yeri, Ferman Toprak fotoğraf, Ferman Toprak video, Ferman Toprak resim, Ferman Toprak kimdir?, Ferman Toprak kaç yaşında?, Ferman Toprak nereli, Ferman Toprak memleketi , Ferman Toprak albümleri