FB TW PIN NWS
BioRank 3501

Fatih İşbecer

Doğum tarihi : ??.Mayıs.1976
Fatih İşbecer kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek :
Fatih İşbecer doğum yeri : İstanbul

Fatih İşbecer Biyografisi

Pozitron’un kurucu genel müdürü ve Galatasaray futbol kulübü genel sekreteridir.

Fatih İşbecer, Mayıs 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Fatih İşbecer 1993 yılında Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken AFS bursu ile öğrenci değişim programıyla Amerika’da Florida’ya gitti. Orada kaldığı süre içerisinde gördüğü teknoloji devriminin Türkiye’ye de yayılacağını farketti. Bu yüzden 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenciyken girişimciliğe soyunup üniversiteden 5 arkadaşıyla teknoloji odaklı projeler üretmeye başladı. İlk girişimi Pentagraph’ı kurarak şirketlere web çözümleri satmaya başladı.

Bu sektördeki geleceği şirketlere yazılım odaklı çözümlerde gören Fatih İşbecer, bu doğrultuda kendisinin de kurumsallaşması gerektiğini düşündü ve 2000 yılında Pozitron’u kurdu. Önceleri geliştirdiği donanım ve network güvenlik projeleri ile sesini duyuran Pozitron, 2005 yılından itibaren teknolojide daha da odaklanmak için mobil yazılımlara yönelmeye karar verdi. 2005 yılında Fırat İşbecer ve Mete Balcı’nın katılımıyla bir mobil teknoloji şirketine dönüştü.

Türkiye ve dünyada birçok ilke imza atar. Dünyanın ilk mobil spor bahis uygulaması Cepte Bilyoner, Türkiye’nin ilk ve dünyanın en kapsamlı mobil bankacılık uygulamalarından İŞCEP, Türk Hava Yolları’nın Fly Turkish projeleri hem Pozitron’a hem de Fatih İşbecer’e birçok alanda ödüller kazandırmıştır.

2007 yılında, Türkiye’nin ilk mobil bankacılık odaklı telefon uygulaması İŞCEP’i Türkiye İş Bankası için geliştirdi. Bu proje ile uluslararası alanda da sesini duyuran Fatih İşbecer, 2007 yılında Endeavor derneği tarafından Türkiye’de yılın girişimcilerinden seçildi.

Fatih İşbecer’in Pozitron şirketi, Türk Hava Yolları, eBay, ING, BNP Paribas bünyesinde faaliyet gösteren TEB, GlaxoSmithKline, Hepsiburada, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Bankalararası Kart Merkezi gibi müşterileri portföyüne ekledi. Ayrıca Pozitron’un Ortadoğu’daki müşterilerinin arasında Ortadoğu’nun en büyük 15 bankası arasında yer alan ANB ve Katar’ın en büyük katılım bankası QIB da bulunuyor.

Ayrıca 2010 yılında ABD başkanı Barack Obama tarafından düzenlenen Girişimcilik etkinliğine Türkiye'den davet edilen 5 girişimciden biri olmayı başarmıştır.

MIT ve Stanford gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinde girişimcilik ve mobil teknolojiler alanında konuşmalar yaptı.

Pozitron ise mobil bankacılık ürünü ile 2008 yılında Harvard Business School’un düzenlediği Küresel İş Planı yarışmasını kazandı. Şirket, Avrupa’nın dördüncü en büyük havayolu olan Türk Hava Yolları için yakın zamanda mobil bilet uygulamasını gerçekleştirdi.

Pozitron’un Kurucu Genel Müdürlüğü görevini yapan İşbecer, Türkiye’nin mobil geleceğini şekillendirmek için projeler geliştirmeye devam ediyor.

Fatih İşbecer, aynı zamanda Endeavor Derneği danışma kurulu ve TÜBİSAD yönetim kurulu üyesidir.

Fatih İşbecer, 2014 yılında Pozitron adlı şirketini 100 milyon dolarlık bir anlaşmayla mobil para alanında dünyanın önemli oyuncularından biri olan Monitise şirketine sattı.

Fatih İşbecer, 23 Mayıs 2015 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda başkan olarak seçilen Dursun Aydın Özbek’in listesinde seçilerek Galatasaray futbol kulübü genel sekreteri olarak görevlendirilmiştir.

8 Haziran 2016 tarihinde Galatasaray Kulübü yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevinden istifa etti.

Kaynak:Biyografi.info

Fatih İşbecer için yapılan aramalar

Fatih İşbecer, Fatih İşbecer biyografi, Fatih İşbecer hayatı, Fatih İşbecer özgeçmişi, Fatih İşbecer hakkında, Fatih İşbecer doğum yeri, Fatih İşbecer fotoğraf, Fatih İşbecer video, Fatih İşbecer resim, Fatih İşbecer kimdir?, Fatih İşbecer kaç yaşında?, Fatih İşbecer nereli, Fatih İşbecer memleketi